SÖMESTR TATİLİNDE 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE

KARS TURU

2 Gece Trende Yataklı Vagon

1 Gece KARS PARK HOTEL Konaklamalı

Geleneksel Kafkas Gecesi

Çıldır Gölünde Kızak Binme ve Buz ile Kaplı Gölde  Balık Tutma  

Kaz evinde Yöresel Yemekleri Tatma İmkânı

02 ŞUBAT 2023 ÇIKIŞLI

1.GÜN: Saat 02:00 hareket.  İstanbul sabiha gökçen havalimanına gidiyoruz. Saat 10:40 Pegasus uçağı ile Kars’a uçuyoruz. Kars’a havalimanında Bagaj işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşuyoruz .Öncelikle öğle yemeğine gidiyoruz . Kars Merkezde ilk olarak Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Kars kalesinin bulunduğu alana geçiyoruz .12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı panoramik olarak görerek  ,Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Harakani Külliyesini ziyaret ediyoruz  12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Daha sonra Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü’de Fotograf ve kahve molası veriyoruz . Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz ( Vilayet konağı, Defterdarlık binası, Belediye Binası, Hekim evi) gezimiz sonrasında otelimize yerleşme akşam yemeği.Dileyen misafirlerimiz ile kafkas gecesine gidiyoruz .

KONAKLAMA: KARS PARK HOTEL

 

2.GÜN: Sabah otelimizde aldığımız erken kahvaltı sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani’ye geçiyoruz. Aziz Prktich Kilisesi, Resimli Kilise (Tigran Honents),Büyük Katedral (Fethiye Cami), Kervansaray, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Ebu-l Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımlar ardından, Türkiye’nin en doğusundaki Tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz göl kenarın da Kar kızaklarıyla kızak turu yapıyoruz sonrasın da öğle yemeğimizi yiyoruz. Kars merkeze dönüyoruz Kars kaşar ve gravyer alışveriş sonrası Turistik Doğu Ekspresi'nin gelişini bekliyoruz. Ekspresin gelmesiyle beraber TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagondaki iki kişilik kompartımanlara misafirlerimizi yerleştirdikten sonra 22:20 hareketle Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz.

KONAKLAMA: TRENDE YATAKLI VAGONDA

Trende alınacak tüm yemek ve içecekler tur üçretine dahil değildir .

3. GÜN: Sabah Yataklı Vagonumuzda uyandığımızda kendimizi 08:45 civarında İLİÇ İstasyonunda buluyoruz. Burada verilen mola esnasında (ekstra) minibüsümüze binerek Kemaliye 'ye ulaşıyor. Karanlık Kanyon ve Kemaliye'de kısa bir serbest zaman veriyoruz. 11:30 'da Trene geri dönüşümüzün ardından trenimiz artık Fırat nehrinin kollarının oluşturduğu eşsiz manzaralara sahip vadilere ulaşıyor. Bu manzaralar eşliğinde seyahatimizi yaptıktan sonra Saat 12:45 Divriği İstasyonuna varışımızın ardından (ekstra)  Minibüsümüz ile Divriği merkezde kısa bir tur atıyor ve öğlen yemeği molamızı veriyoruz. 15:30 da Trene tekrar geri dönerek Manzaralarla dolu seyahatimize devam ediyoruz. Saat 18:25'de Sivas tren istasyonuna varışımız ardından (ekstra)  Minibüsümüzle Sivas merkezde bulunan Sivas Kongre binasına ulaşıyoruz. Burada kısa bir çevre gezisi yapabilir  Akşam yemeğinde Meşhur Sivas Köftesinin tadına bakabilirsiniz. 22:00 'de trene geri dönüşümüzü takiben Trenin hareketi ile Ankara seyahatimize devam ediyoruz. Bu gece artık trenimizde son gecemiz yarın sabah Ankara 'ya ulaşmış olacağız. Yataklı odalarımızda hoş bir seyahatin sabahına uyanmak üzere dinlenmeye çekiliyoruz.

KONAKLAMA: TRENDE YATAKLI VAGONDA

4.GÜN: Bir önceki gün boyunca devam eden Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahatimiz ( Rötar durumuna göre ) sabah saat 09:00 - 12:00 Saatleri arasında Ankara'ya ulaşmamız ile sona eriyor. Bizi Bekleyen transfer aracımız ile Ankara Gar’ından Balıkesir ve Bandırma Dönüş için hareket ediyoruz.

KARESİ TURİZM TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yollarıyla gidiş uçak bileti 
 • Turistik Doğu Ekspresi 2 Gece yataklı vagon Tren bileti
 • Otelimizde 1 Gece Konaklama 
 • Otelimizde 1 Sabah kahvaltısı
 • Otelimizde 1 Akşam yemeği
 • Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Balıkesir ve Bandırma GidişHavalimanı Transferi
 • Ankara Tren Garı Transferi
 • Kafkas gecesi
 • Atlı kızak, Kar Motoru                         

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri