ASIRLAR AYNASI ‘’ KAPADOKYA

29 ŞUBAT 2024 ÇIKIŞLI

3 GÜN 2 GECE  SİGNATURE GARDEN AVANOS HOTEL KONAKLAMALI

 

1.GÜN: Saat 21.00’de hareket ediyoruz. Akşam yemeği için yol güzergâhında dinlenme tesisinde molamız olacak. Bir sonraki molamız Bozüyük Dinlenme Tesisleri.

2.GÜN: AKSARAY –NEVŞEHİR- KAYMAKLI VEYA DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - IHLARA VADİSİ  - AVANOS  - ÇÖMLEK YAPIM ATÖLYELERİ– ÜÇGÜZELLER

  Yol güzergâhında verilen molalar sonrası Eskişehir, Ankara güzergâhını izleyerek Aksaray’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı alacağımız (extra) Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde kahvaltı molası. Bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra Türkiye'nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz. 380 basamak inerek Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Burada yılanlı kilisesini geziyoruz, Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz.  Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molası sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

3.GÜN: GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – PAŞABAĞLARI – DERVENT VADİSİ- GÜVERCİNLİK - UÇHİSAR KALESİ – ÜRGÜP – ŞARAP MAHZENLERİ

 Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise,Çarıklı Kilise,Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından Güvercinlik Vadisi'ne hakim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip - O Ağacın Altı'na gidiyoruz burada çay kahve molasının ardından bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görerek fotoğraflıyoruz. Kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız turun ardından Buradan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği evi gezebilirsiniz, sonrası  Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Otelimize gidiyoruz akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimizle türk gecesine gidiyoruz. (extra   ) Konaklama otelimizde.

 4.GÜN: KONYA MEVLANA MÜZESİ

Sabah otelimizden alacağımız kahvaltı sonrası Konya’ya hareket ediyoruz. Yol güzergahıda gerekli molalar sonrası Konya’ya ulaşıyoruz.  Sultanu'l Ulema yani Âlimlerin Sultanı olan Hz Mevlana’nın sandukasının da bulunduğu Mevlana Müzesini gezmeye başlıyoruz. Burada ney sesi eşliğinde Hz. Mevlana ve babası Baha'uddin Veled’in Sandukası, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Gümüş Kafes, Nisan tası, el yazmaları, Sakal-ı şerif, kutsal emanetler, tasavvufi çalgılar, Değerli halı ve kilimler, Horasan Erenleri ve Çelebi Mezarları,  Aşevi ve Derviş Evini görüyoruz. Öğle yemeğimizde Konya’nın meşhur yemeklerinin tadına bakarak dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Afyon’da dinlenme tesisinde akşam yemeği molası sonrası gecenin ilerleyen saatlerinde yolculuğumuz sona eriyor.

KARESİ TURİZMİN YOL VE PROGRAM GÜZERGÂHINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR

NOT: TUR PROGRAMIMIZDAKİ EKSTRALAR REHBERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ MİNİMUM KİŞİ SAYISI SAĞLANDIĞINDA GERÇEKLEŞECEKTİR.

 

TUR HAREKET DETAYLARI: 

Balıkesir Stadyum Önü (21:00)

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı (21:00)

Susurluk Yasa Dinlenme Tesisi Karşısı (21:30)

Mustafa Kemalpaşa Otogar Önü (21:45) 

Bursa Nilüfer Özdilek Park (23:00)

Bursa Kent Meydanı (23:00)

İnegöl Otogar Önü (23:30)

Eskişehir Otogar Önü (01:30)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 2 Gece Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 2 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar, Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Seyahat Güvence Paketi Detaylı Bilgi

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri