SÖMESTR TATİLİNDE 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE

KARS & ERZURUM

1 Gece Trende Yataklı Vagon

2 Gece KARS PARK HOTEL Konaklamalı

Geleneksel Kafkas Gecesi

Çıldır Gölünde Kızak Binme ve Buz ile Kaplı Gölde  Balık Tutma  

Kaz evinde Yöresel Yemekleri Tatma İmkânı

 

26 OCAK 2022 Hareketli

02 ŞUBAT 2022 hareketli

16 ŞUBAT 2022 hareketli

4 Gün 3 Gece Konaklamalı

1.GÜN ÇARŞAMBA : Ankara Gar da Turistik Doğu Ekspresi'nin gelişini bekliyoruz. Ekspresin gelmesiyle beraber TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagondaki iki kişilik kompartımanlara misafirlerimizi yerleştirdikten sonra 15:55 hareketle Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Akşam yemeği trende (ekstra)

KONAKLAMA: TRENDE YATAKLI VAGONDA

2. GÜN PERŞEMBE :  TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU (İLİÇ-KEMALİYE  VE ERZURUM’DA MOLALI)

Gün boyunca Doğu Ekspresi ile doğuya doğru yol almaya devam ediyoruz.  Penceremizden dışarıya baktığımızda bizleri büyüleyecek eşsiz manzarayı görüyoruz. Anadolu’nun kendisine hayran bırakan güzellikteki coğrafyası ile yolculuğumuza devam edeceğiz. Rötar olmaz ise Doğu Ekspresi Treni gece 23:58’de Kars’a varıyor. Kars Bölgesi tur rehberimiz misafirlerimizi Kars Garı'nda karşılıyor. Transfer aracımız ile otele geçiş ve odalara yerleşme.

KONAKLAMA: 4* KARS PARK HOTEL 

MOLA 1: Tren 07:04’te (rötar olmazsa) Erzincan İliç Garı’na varacak olup 3 saat 20 dk mola verecektir.  

MOLA 2: Tren 16:27’de (rötar olmazsa) Erzurum Garı’na varacak olup Erzurum’da 3 saat 15 dk mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz bireysel olarak Erzurum’u gezebilir, cağ kebabı yiyebilirler.

(Tren molaları için varış-kalkış saatleri sefere göre değişebilmektedir. Yolculuk esnasında, vagonumuzdan sorumlu kondüktörün tren mola için duruğunda vereceği kalkış saatleri esastır)

3.GÜN CUMA: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında yer alan ve Arpaçay’ın büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan Ani Harabeleri’ ne ulaşıyoruz.  Suralar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece birkaçı. Yapılan anlatımların ardından, Doğunun Efes’i olarak anılan Ani Harabelerinde son fotoğraflarımızı aldıktan sonra Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz. Kış aylarında buz tutan Çıldır Gölü üzerinde Kar kızaklarıyla oldukça keyifli bir kızak turu yapıyoruz. (Ekstra). Sonrasında göl buzlarını kırarak atılan ağlarla yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında Kars merkeze geliyoruz. Akşam yemeğine kadar Ruslar tarafından yapılmış Baltık mimarisinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine katılabilirler. (Ekstra)

KONAKLAMA: 4* KARS PARK HOTEL

4.GÜN CUMARTESİ: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası bizi bekleyen aracımıza binerek Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz, Kars Kalesi ve Kümbet Camii (12 havariler kilisesi), Kars Taşköprü, Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Namık Kemal Kültür Evinde Aşık atışmalarını dinleyerek bu önemli kültürü canlı canlı dinleme fırsatı buluyoruz. Daha sonra Kars sokaklarını keşfetmeye çıkıyoruz. Bu sürede dileyen misafirlerimiz Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Serbest zamanın ardından Rusların katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fetiye Camii’ni geziyoruz sonrasında Rus Savaşlarının etkisini iliklerimize kadar hissettirecek olan Kanlı Tabya’ ya ulaşıyoruz. Gerçek bir savaş kalıntısı olan ve Rus baskını sonrası bütün askerlerimizin Şehit olmasından dolayı Kanlı Tabya ismiyle anılan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesini gezdikten sonra Erzurum’a hareket. Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebabı olacak Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç KümbetlerÇifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 20:20 uçağı ile İstanbul Sabiha gökçen havalimanına uçuyoruz.

KARESİ TURİZM TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yollarıyla Erzurum dönüş uçak bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi 1 Gece yataklı vagon Tren bileti
 • Otelimizde 2 Gece Konaklama 
 • Otelimizde 2 Sabah kahvaltısı
 • Otelimizde 1 Akşam yemeği
 • Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası                                                                                                     

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Trendeki Yemekler
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ankara Tren Garı Transferi (200 TL) 
 • İstanbul Havalimanı Transferi (200 TL) 
 • Kafkas gecesi
 • Atlı kızak, Kar Motoru                         

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri