LAPLAND YILBAŞI THY İLE 

31 ARALIK 2019 - 02 OCAK 2020

1.Gün: İstanbul – Rovaniemi // 31 Aralık 2019 Salı 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 07.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 10.20’da Türk Hava Yolları’nın TK1749 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.35’de varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Otelde alacağımız yeni yıl “Gala Yemeği”nin ardından konaklama otelimizde.     
Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı Turunda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir.     
Kuzey Işıkları Avı: 35 € kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil)  

2.Gün: Rovaniemi // 1 Ocak 2020 Çarşamba     
Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Turumuzu öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlıyoruz. Bu turumuzun ardından dileyen misafirlerimizle yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saat süren donmuş göllerin üzerinde, ormanların arasında sürüş deneyimi yakalayacağınız bir tur. Tur bitiminde otelimize hareket. Geceleme Rovaniemi’deki otelimizde.     

Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): Yetişkin: 290 €/kişi başı / 4-12 Çocuk: 240 €/kişi başı.     
Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat (1 araçta/2 kişi) Yetişkin: 130 €/kişi başı, Çocuk (04-12 Yaş): 90 €/kişi başı     
Not: (Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler)     

3.Gün : Rovaniemi – İstanbul // 2 Ocak 2020 Perşembe     
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Moomin Snow Castle turuna katılabilirler.  Turumuzun ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 17.00’de Türk Hava Yolları’na ait TK1750 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 22.15’te İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.     
Moomin Snow Castle Turu:  Yetişkin:  45 € kişi başı , Çocuk (00-11 Yaş): 35 €/kişi başı 

Lapland X Large Paket (Opsiyonel)

465 € Yerine 425 € (Yetişkin)  
360 € Yerine 340 € (00 – 11,99 Yaş Çocuk)   
Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli)
290,00 €
Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat
130,00 €
Moomin Snow Castle Turu
45,00 € 

Lapland Turu Large Paket (Opsiyonel)

420 € Yerine 395 € (Yetişkin) 
330 € Yerine 300 € (00 – 11,99 Yaş Çocuk) 
Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli)
290,00 €
Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat
130,00 €

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul – Rovaniemi      gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı      vergileri   
 • Seçilen otelde 2      gece oda/kahvaltı konaklama   
 • Otelde yeni yıl      “Gala Yemeği”   
 • Santa Claus Köyü Turu   
 • Tur boyunca termal kıyafet dâhil   
 • Havalimanı –      otel – havalimanı arası transferler   
 • Seyahat      süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Vize ücreti    
 • Ekstra turlar    
 • Seyahat sigortası    
 • Kişisel harcamalar   

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri