BOLU ABANT GÖLÜ – GÖYNÜK - MUDURNU – SAPANCA GÖLÜ – MAŞUKİYE – ORMANYA TABİAT PARKI – AYRI GEZEGEN CAM TERAS -  YÜRÜYEN KÖŞK – HAYRETTİN KARACA ARBORETUM  İZNİK

3 Gün 2 Gece

 5* THE NESS TERMAL HOTEL Konaklamalı

02 Aralık 2022 Çıkışlı

1.Gün: saat 06:00 hareket. Yol güzergâhında kahvaltı molası sonrası Bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet’in Hocası olan ve Pasteur’dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’in memleketi Göynük’e hareket ediyoruz. Akşemsettin Türbesini, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam gezip 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’ü yukardan da fotoğraflama imkânı buluyoruz. Mudurnu’ya hareket ediyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Bayazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Mudurnu’daki gezimizi bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışarıdan görerek bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Abant'a doğru yolculuğumuz devam ediyor. Abant Gölü’ne geçiyoruz. Abant Gölü’ne vardığımızda, girişte aracımızdan inerek göl etrafında kısa bir yürüyüş yapıyoruz, göl çevresindeki aktivitelerle vakit geçirebilirsiniz. Ata ve faytona binebilirsiniz. Geçirdiğimiz güzel vakitlerden sonra olan Abant Gölü'nden, ayrılıyoruz Kocaeli’nde ki termal otelimize yerleşiyoruz akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: 5*The Ness Termal Hotel / Kocaeli

2. Gün: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra Sapanca Gölü`nün kıyısında sabah kahvelerimizi içiyoruz daha sonra Maşukiye'ye gidiyoruz. Maşukiye'ye ulaştığımızda dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir, Atv safari ve Zipline yapabilir yada köy pazarında alışveriş yapabilirler. Dünyanın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahip olan Ormanya Doğal Yaşam Parkı`na gidiyoruz. 2 bin dönümlük alana yayılan parkta en meşhur bölüm olan Hobbit evlerini geziyoruz. Doğal yaşam parkındaki gezimizin ardından Ayrı Gezegen Cam Teras'a gidiyoruz. Serbest zaman vereceğimiz cam terastaki programımız ardından Kocaeli’nde ki termal otelimizde gidiyoruz akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: 5*The Ness Termal Hotel / Kocaeli

3.Gün: Sabah yapacağımız kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz. Atatürk’ün bir dalının bile kesilmesine kıyamadığı Ulu Çınar ve yanındaki özel düzenekler kurularak raylar üzerinde ağaçtan uzaklaştırılan Yürüyen Köşkü geziyoruz. Tema Vakfı kurucularından Hayrettin Karaca’nın açtığı içerisinde 7 bin türün ağacın olduğu Karaca Arboretum’u geziyoruz. İznik’e hareket ediyoruz. İlk durağımız 4.yy’a tarihlenen, ilk basta kilise olarak inşa edilmiş, 1331 yılında Orhan Bey Cami adi ile anılmaya başlanmış olan İznik Ayasofya’sı olacak. Sonrasında ise meşhur çinilerin tarih boyunca pişirildiği İznik çini fırınları kazı alanını görerek, Orhan Gazi’nin oğlu Süleyman Paşa tarafından yaptırılmış ve günümüzde küçük bir çini çarsısı olarak kullanılan Gazi Süleyman Paşa medreseyi ziyaret ediyoruz. Medrese sonrası, İznik sokaklarındaki yürüyüşümüzle yapımına Çandarlı Halil Hayrettin Paşa döneminde başlanmış İznik Yeşil Camiini ziyaret ediyoruz. Sultan I.Murat tarafından annesi adına yaptırılmış Nilüfer Hatun müzesi, Çini çarşısında alışveriş molası sonrası Lefke kapısını ve Tarihi su kemerlerini gördükten sonra dönüş için hareket ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Otelde 2 Gece Konaklama
  • Mercedes , Safir veya Wolkswagen Otobüsler İle Ulaşım
  • Çevre Gezileri
  • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı ve 3 akşam yemeği
  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Milli Park giriş ücreti                                                                                    

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Tüm Öğle Yemekleri
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Tüm Özel Harcamalar, Müze ve ören yeri girişleri
  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
02 Aralık
TarihMüsaitlik İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
02.12.2022Müsait2.500,00 TL3.300,00 TL 2.500,00 TL0 - 6 Yaş 1.500,00 TL
7 - 12 Yaş 2.000,00 TL

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri