KIBRIS TURU

 

20 NİSAN 2020 HAREKETLİ

4 GÜN 3 GECE

5*THE ARKIN COLONY Hotel & Casino KONAKLAMALI

 

1.GÜN: Saat 01:00 hareket. İstanbul sabiha gökçen havalimanına gidiyoruz. Pegasus havayolu ile Saat 07:50 ucağı ile Ercan havalimanına hareket. Ercan havalimanında aracımıza biniyoruz ve otelimize gidiyoruz. Saat 14:00 gibi odalarımıza yerleşme ve serbest zaman.

2.GÜN: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası dileyen misafirlerle (extra) BEŞPARMAK – GİRNE Turuna katılıyoruz.  Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Orada 12.yy.da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Belapais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi ziyaret edip, 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava Müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panaromik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını arkeoloji müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Girne limanında kahvesini yudumlayabilir, dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yapabilir. Otelimize gitmek üzere hareket ediyoruz otelde akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası dileyen misafirlerle (extra) GÜZELYURT – LEFKE Turuna katılıyoruz. Kıbrıs’ın en batısında bulunan yeşille mavinin buluştuğu Güzelyurt körfezine doğru Girne kıyı ovasının batı güzergâhına harekete geçiyoruz. Makarios ‘un avukatı ayni zamanda Ortadoğunun en büyük silah kaçakçısına ait Mavi köşkü ziyaret ediyoruz. Hemen sonra daha da batıya ilerleyip, tarımın merkezi ve tarihin dokusunun bir arada bulunduğu Güzelyurt şehrine geçişimiz devam ederken yemyeşil ormanlarından geçerek Güzelyurt’a varıyoruz. Burada adanın çeşitli bölgelerinden elde edilen zengin buluntuların sergilendiği Güzelyurt doğa ve arkeoloji müzesini ziyaret edip Kıbrıs’taki orijinalliğini günümüze kadar koruyabilen tek kilisesi St.Mamas ikon müzesini ziyaret edip ardından Öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra daha da batıya doğru geçiş yaparken 1963 yılında Erenköy direnişi esnasında şehit düşen pilot Cengiz Topel anıtını ve bakır madeni ocaklarıyla unlu CMC bölgesini panaromik olarak gördükten sonra Gemikonağı bölgesinde yer alan Soli antik şehrini kuğu mozaiği ile ünlü  Kıbrıs’taki ikinci büyük bazilikası  olan Soli bazilikasını ve Helenistik roma  dönemlerine ait Soli tiyatrosunu görüyor ardından da Vuni sarayı kalıntılarını ve Saray içerisindeki Athena Tapınağı ziyaret ederek Güzelyurt körfezinin kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra rotamızı Lefke kasabasına çeviriyoruz. Trodos dağlarının eteğinde bir zamanların bakır rezervinin en yoğun olduğu bölgede yer alan sevimli küçük Lefke kasabasında panaromik olarak turumuzu yaptıktan sonra Kıbrıs’taki ilk camilerden biri olan Piri paşa camiyi ziyaret edip ardından otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz, otelde akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN : Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası otelimizde ayrılıyoruz ve LEFKOŞA – MAGOSA Turuna katılıyoruz. Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa surlar içinde kahvesini yudumlayabilir, dileyenler de Magosa surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın bitişinden sonra Lala Mustafa Paşa Camiyi ,Venedik sarayı kalıntılarını , ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını, hayalet  şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra, adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St.Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü  St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa –Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un sarayının panaromik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan boğaz şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşaya geçiyoruz. Lefkoşa da binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun  küvette katledildiği ev; barbarlık müzesini ziyaretin etmemizin  ardından da  adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını gördükten sonra otobüste buluşup Ercan Havalimanı’na geçiyoruz. Pegasus havayoluyla saat 21:35 uçağıyla İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına gidiyoruz.Havalimanında bekleyen aracımızla Balıkesir ve Bandırma’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bir dahaki turlarımızda görüşmek üzere siz değerli KARESİ TURİZM misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

KARESİ TURİZM TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 3 Gece H.B Konaklama
 • Pegasus havayolu ile gidiş - dönüş uçak bileti                                                             
 • Bandırma ve Balıkesir – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki Transfer
 • Ercan havalimanı – Otel arasındaki transfer
 • Otelimizde 3 Sabah Kahvaltısı –3 akşam yemeği                                                                                  
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • 4.Gün Lefkoşa – Magosa Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Özel Harcamalar, Müze ve ören yeri girişleri
 • Tesisin belirlediği tüm alkollü alkolsüz içecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Çevre Gezileri (2. ve 3. gün tur kişi başı 120 TL)

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

                                                                                                                                        

• Gezi süresi 3 gece 4 gün olup, otel konaklaması 3 gece yarım pansiyon  şeklinde olacaktır.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerli olup, tek bir çocuk için uygulanabilmektedir. 0-6 Yaş grubu çocuklara otelde yatak verilmeyebilir.
• Turlarımız; otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.
• Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez.
• Haftalık turlarda otobüs içi rotasyon uygulanmaktadır. Böylelikle bütün misafirlerimizin 1 günlüğüne de olsa ön sıralarda oturmaları sağlanmaktadır.
• Rehberimiz, programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla, programın akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Karesi Turizm, yoğun dönemlerde, aynı kalite ve standartları korumak ve misafire önceden bildirmek koşuluyla, otel değiştirme hakkını saklı tutar.
• Hava muhalefeti ve diğer doğal afetler sebebiyle gerçekleşmeyen turlardan Karesi Turizm sorumlu değildir.
• Karesi Turizm, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
• Bütün fiyatlara KDV dâhildir.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • TUR ESNASINDA VE ARABADA UNUTULAN EŞYALARIMIZDAN KARESİ TURİZM SORUMLU DEĞİLDİR
 • EXTRA TURLARIN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN MİNUMUM 30 KİŞİ KATILIMI SAĞLANMALIDIR. 
 • EXTRA TURLAR KİŞİ BAŞI 120,00 TL’DİR.  
 • KIBRIS GÜMRÜK GEÇİŞLERİNDE YENİ KİMLİK İLE GEÇİŞ YAPILACAKTIR.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri