KARADENİZ GEZİSİ

(5 GECE KONAKLAMALI)

SİNOP – SAMSUN – FATSA – ORDU – BOZTEPE – UZUNGÖL – RİZE – ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI –ARTVİN – BATUM (GÜRCİSTAN)  - SÜMELA MANASTIRI – TRABZON – GÜMÜŞHANE –KARACA MAĞARASI - SİVAS - TOKAT – AMASYA

 7.TUR 30 TEMMUZ Çıkışlı -- 8.TUR 06 AĞUSTOS Çıkışlı – 9.TUR 20 AĞUSTOS Çıkışlı 10.TUR 03 EYLÜL Çıkışlı -- 11.TUR 17 EYLÜL ÇIKIŞLI

1.Gün: Saat 19:00 hareket. Yol güzergâhında gerekli molalar sonrasında Sabah saatlerinde Sinop’a ulaşıyoruz.

2.Gün: Sinop ta ekstra yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Diyojen’in doğduğu yer olan Sinop’u gezmeye başlıyoruz. Sinop Kalesi, Sinop Etnoğrafya müzesini, Alaattin cami ve pervane medresesini, Tarihi Cezaevi’ni(restorasyon çalışmasından dolayı dışarıdan görülecektir) gördükten sonra Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Samsun’da ilk durağımız olan, Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapuru olacak. Atatürk’ün Samsun’da silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve Balmumu Heykellerini görüp o günü yaşıyoruz. Panorama 1919 müzesini ziyaret ediyoruz. Karadeniz’in en güzel sahil şeridine sahip ilçesi Ünye’den de geçerek Fatsa’ya varıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Yalçın Resort Otel / FATSA

3.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. 475 metre yükseklikte bulunan ve Karadeniz’in en güzel panoramasına sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Çaylarımızı içip, Boztepe’ye çıkmalı, Şu Ordu’ya Bakmalı türküsünü söylerken bir taraftan da Ordu’nun Derelerini izliyoruz. Akçaabat ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği daha sonra Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için çay fabrikasını gezip alış verişimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz.  Solaklı Irmağı’nın kaynağındaki deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikteki Uzungöl Yaylasına varıyor ve hep beraber doyumsuz manzaranın tadını çıkartıyoruz. Rize merkeze geliyoruz otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Grand Çavuşoğlu Hotel /RİZE

4.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Ayder yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü’lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ayder’e ulaşıyoruz. Ayder’de vereceğimiz serbest zamanın ardından bu güzel yaylaya veda ederek Batum’a geçip gezmeye başlıyoruz. Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz.İsa`nın oniki havarisinden biri olan St.Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni geziyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Şehir merkezinde aracımızdan inerek Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni,  Tarihi Orta Camii, Poseidon anıtını, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Bambu ormanı ve Kurban Sait in romanından esinlenerek yapılmış Ali Nino anıtı fotoğraflıyoruz. Akşam yemeği Batum da restaurantımızda eğlenceli olacaktır (extra).

KONAKLAMA: Peronti Hotel veya Paluri Hotel vb./ HOPA

5.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Trabzon Ayasofya’sı oluyor. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Sümela manastırına doğru yola çıkıyoruz Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA) Altın Dere Milli Parkı'nın içinde bulunan Sümela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı'nın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. Sümela manastırını gezdikten sonra Gümüşhane’ye gidiyoruz 1700 metre uzunluğundaki Zigana geçidinden geçerek Karaca Mağarası’na gitmek için minibüslere biniyoruz.15 milyon yıllık oluşumu ile gizemli bir dünyada yolculuk ederek doğal klima havasını ciğerlerimize çekiyoruz.otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Zigana Zitaş Hotel veya Ramada Hotel / GÜMÜŞHANE

6.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Bürücüye Medresesi, Çifte Minare, Osmanlı dönemindeki sosyal yaşamın inceliklerini günümüze kadar aktaran Kale camindeki sadaka ve kayıp taşları gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz Öğle yemeği molamızı veriyoruz. Tokat’a doğru hareket ediyoruz. Tokat Şehir Merkezinde göreceğimiz ve gezeceğimiz yerler arasında; Müze ev olarak adlandırılan Latifoğlu Konağı, Tokat Saat Kulesi, Arastalı Bedesten, Yağıbasan Hanı ve Taş Han olacaktır. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Çavuşoğlu Tower Hotel /TOKAT

7.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Ferhat-Şirin efsanesine ait su kanallarını fotoğraflıyoruz. Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Amasya Arkeoloji ve etnoğrafya müzesi, Minyatür Amasya müzesi, panoramik olarak Yeşilırmak, Yalı boyu evleri, Hazeranlar konağı, Amasya Kalesi ve Kral Mezarları nı görüyoruz., , II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak. Amasya gezimizi tamamlayarak dönüş yolumuza geçiyoruz. Merzifon, Osmancık, Gerede, Bolu, İznik istikametini takip ederek aldığımız yerlere misafirlerimiz bırakıyoruz.

Bir başka KARESİ TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize uğurluyoruz.

NOT: Pandemi dolayısıyla Batum(Gürcistan) geçişi olmaz ise alternatif farklı yayla turu yapılacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 5 Gece Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otelde 6 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 5 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm ekstra Minibüs ücretleri  (Sümela Manastırı)
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Batum çıkışında ödenecek yurt dışı çıkış harcı (50 TL)
 • Batum da akşam yemeği

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
30 Temmuz • 06, 20 Ağustos • 03, 17 Eylül
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
06.08.20211.649,00 TL2.249,00 TL 1.649,00 TL0 - 6 Yaş 749,00 TL
7 - 12 Yaş 1.199,00 TL
Taksitler »
20.08.20211.649,00 TL2.249,00 TL 1.649,00 TL0 - 6 Yaş 749,00 TL
7 - 12 Yaş 1.199,00 TL
Taksitler »
03.09.20211.649,00 TL2.249,00 TL 1.649,00 TL0 - 6 Yaş 749,00 TL
7 - 12 Yaş 1.199,00 TL
Taksitler »
17.09.20211.649,00 TL2.249,00 TL 1.649,00 TL0 - 6 Yaş 749,00 TL
7 - 12 Yaş 1.199,00 TL
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri