İSKEÇE KARNAVALI TURU

İSKEÇE -  KAVALA – SELANİK

YUNANİSTAN’IN FARKLI YÜZÜ, ÇILGINCA EĞLENCE İSKEÇE FESTİVALİ’NDE

15 MART 2024 HAREKETLİ

2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMALI

 

1. Gün 15 Mart 2024  Keşan – Kavala

Saat 20:30 hareket. Çanakkale, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç - Gümülcine - İskeçe - karayolu takip edilerek Kavala'ya yolculuğumuz devam ediyor.

 

2. Gün 16 Mart 2024 Kavala - İskeçe Karnavalı

Yol üzerinde kahvaltımızı aldıktan sonra ( ekstra ) sabah Osmanlı şehri olan Kavala’yı geziyoruz. Yunanistan’ın en güzel sahil kentlerinden Kavalaya girerken Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Su Kemeri bizleri karşılıyor.

Göreceğimiz yerler arasında;Meryemana Kilisesi, Kavala Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan günümüzde otel olarak kullanılan imaret,Pargalı İbrahim Paşa Camii ve tepede manzarasıyla büyüleyen yerdeKavala Mehmet Ali Paşa evi , Kavala Kalesi yer alıyor. Eski şehrin sokakları arasından geçerek şehir turumuzu tamamlıyor ve Kavala' dan meşhur bademliKavala Kurabiyesi ve turistik hediyelik eşya almak için serbest zaman veriyoruz.

Kavala’dan; gezimizi karnavalıyla taçlandıracak olan İskeçe'ye hareket ediyoruz. Avrupa Birliği tarafından Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri unvanına sahip İskeçe’de otobüsümüzü karnaval nedeniyle trafik yoğunluğundan dolayı şehre 3 km uzaklıkta bulunan park yerine bırakıp belediye otobüsleri ile karnaval alanına geçiyoruz.

Karnaval alanında rehberimiz tarafından tanınan serbest zaman dilimi içerisinde öğle yemeğimizi alıyor ( ekstra) ve karnaval alanındaki eğlencelere katılıyoruz.

Karnavalın hikâyesi, Meryem Ana’nın oğlu İsa’nın öldürüleceği ile ilgili dedikoduları duymasıyla oğlunu korumak için bütün çocukları rengârenk boyamasına dayanıyor. 10 gün İsa’yı yüzü boyalı şekilde sakladıktan sonra dedikoduların asılsız olduğunu öğreniyor ve şükür orucu tutmaya başlıyor. Günümüzde de geleneksel hale gelen Karnaval’da  müzik ve dans eşliğinde özel şovlarla eğleniyoruz. Rio Karnavalı’nı anımsatan bu coşkulu eğlenceden sonra saat 16:00 civarında İskeçe’den ayrılarak Selanik’e yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuktan sonra Selanik’te bulunan otelimize yerleşiyor ve  sonrasında  arzu eden misafirlerimizle leziz Yunan mezeleri eşliğinde Yunan eğlencesi için tavernaya (extra) gidiyoruz. Eğlenceden sonra otelimize dönüp dinleniyoruz.

Konaklama Selanik:Philippion Hotel

 

3. Gün  17 Mart 2024 Selanik  

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Selanik şehir turumuza başlıyoruz.  İlk durağımız bulunduğu caddeye ismini vermiş, Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitri Aya Dimitros Kilisesinin Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evine ve çocukluğunun geçtiği mahalleye gidiyoruz. Yunanistan Başkonsolosluğu’nun da bulunduğu, Selanik’teki önde gelen ziyaret noktalarından Atatürk’ün eşyalarının sergilendiği ve zamanında yaşadığı bugün müze olan evi dolaşıp bilgilendikten sonra; aşıkların buluşma noktası olanKamara Köprüsü ve bu meydanda bulunan tarihi Rotanda Camii’si oluyor. Bey Hamamı, Hamza bey Camii Bedestan, Venizelos Heykeli’ni görüyor ve tarihin içinde bir yolculuğa çıkıyoruz. Ardından Büyük İskende'in heykeli nin bulunduğu, Aristotelous Meydanı’na geçiyoruz. İzmir’in sahiline benzetilen Selanik sahilinden yürüyerek sembol haline gelen; Beyaz Kule'ye gidiyoruz. Bugün Selanik tarihinin Osmanlıdan günümüze sergilendiği modern bir müze olan Beyaz Kule, Osmanlı Döneminde zindan olarak kullanılmış, şehir Yunanlılara geçince vaftiz etmek amacıyla, geçmişin izlerinin silinmesi adına beyaza boyatılmıştır. Kule bu nedenle Beyaz Kule olarak anılmaktadır. Beyaz Kule’yi gördükten sonra Selanik’te öğle yemeği molası veriyoruz. ( ekstra) Kültür ve tarih dolu keyifli gezimizin ilk kısmını böylece tamamlıyor ve  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde alışveriş ve Freeshop molamızı tamamlayıp, Gümrük kontrollerimizi geçerek Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Keşan yolu üzerinden Bandırma ve Balıkesir'e varış.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Selanik’te 1 gece da kahvaltı konaklama
 • Safir ya da Mercedes marka Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti.
 • Zorunlu Seyahat sağlık sigortası 65 yaş üstü (10 Euro fark alınır)
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 •  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu 150 TL
 • Vize Ücreti 180 EURO

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri