RAMAZAN BAYRAMI TATİLİNDE

 

OTOBÜSLÜ GAP TURU

GAZİANTEP – DİYARBAKIR - ADIYAMAN 

NEMRUT DAĞI  -  HALFETİ - HARRAN – ŞANLIURFA

GÖBEKLİTEPE  – MARDİN - MİDYAT

07 NİSAN 2024 ÇIKIŞLI

1.Gün: Saat 16:00 hareket. Yol güzergâhında gerekli molalar veriyoruz.

2.Gün: Yol güzergâhında ekstra aldığımız sabah kahvaltısından sonra Güneydoğu Anadolu bölgesinin sanayi devi olan Gaziantep’i keşfe başlıyoruz. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesinde paha biçilmez mozaiklerimizi seyretmenin ve onlarla ilgili inanılmaz mitolojik öyküleri dinlemenin keyfini yaşıyoruz. Üç boyutlu mozaiklerimizde tasvir edilen   Çingene kızımızın sizi 180 derece takip eden bakışlarıyla büyüleneceksiniz. Sonrasında, şehrin gazilik ünvanlı alış öyküsü Kahramanlık müzesinde gözleriniz dolarak seyredeceksiniz. Tarihi Elmacı Pazarı ve Bakırcılar Çarşısında alışveriş keyfini de ihmal etmiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: 5* Şirehan Hotel vb. / GAZİANTEP

 3. Gün:  Sabah otelimizde yapacağımız erken kahvaltı sonrasında, 07:30 hareket ile Yavuzeli ilçe sınırları içinde olan Rumkale  ye gidiyoruz. Burada bulunan 150 metre yüksekliğinde ve 327 metrekare alan ile Türkiye 'nin  En Büyük Cam Terasa giriş yapıyoruz.  İskeleden tekneye binerek  Halfeti Tekne turuna çıkıyoruz.  Fırat Nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güllerin memleketi Halfeti'yi    ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü panoramik görerek  turumuzun sonuna geliyoruz. 1,5 saatlik yolculuk ile Atatürk Barajı seyir terasına geliyoruz. Kısa bir moladan sonra  Adıyaman'ın Kahta ilçesine hareket ediyoruz. Nemrut Dağına çıkabilmek için bizi  Kahta Da bekleyen minibüslere biniyoruz Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü’ne hareket ediyoruz. Dört yöne bakan dört stenli gördükten sonra Roma İmparatorluğu’nun efsanevi IX. Lejyonu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nü görerek Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. İlk olarak Doğu Terası’nda bizleri bekleyen Tanrı heykellerini gördükten sonra Tören Yolunu takip ederek Batı Terası’na varıyoruz. 215 0 MT yükseklikten Toros dağlarını seyrederek yeniden minibüslere binerek aracımıza geçiyoruz. .Fırat nehrinin üzerinde oluşan  Atatürk Baraj gölünün üzerine  yapılan ülkemizin en uzun köprüleri arasında yerini alan Nissibi köprüsünden geçerek  2,5 saatlik yolculuk ile  Diyarbakır'a geliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği   otelimizde.

  KONAKLAMA: 4* Plaza HotelHotel vb. / DİYARBAKIR

4.Gün : Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Diyarbakır'ı dolaşıyoruz . Diyarbakır'ın en eski tarihi yapılarından biri olan Ulucami’yi ziyaret ediyoruz ve Hasanpaşa hanında çay kahve molası veriyoruz. Anadolu'nun en eski camilerinden olan  ve islam dünyasında 5. Harem-i şerifi olan ulu cami ziyaretinde bulunuyoruz. sivil mimari örnekleri ile bezenmiş sokaklardan geçerek  şair Ahmet arif veya tadilat bitmesi durumunda Cahit Sıtkı Tarancı   evini ziyaret ediyoruz. Saray Kapı’dan geçerek El Cezerinin eserlerini yaptığı İç Kaleye Amida Höyük’e geçiyoruz. İç kale de Diyarbakır Surları bize kendine daha çok hayran bırakacaktır. İç kale içindeki Hz Süleyman Cami, Artuklu Kemeri, Eski Cezaevi, Atatürk Evi, Arkeoloji Müzesi, St George Kilisesini geziyoruz. Öğle yemeğinde meşhur ciğer kebapçılarına gidiyoruz.  Mezopotamya’nın besin kaynağı Hevsel Bahçeleri Cennet Bahçesinde fotoğraf karesi aldıktan sonra, Kavuşamayan âşıklara konu olan Suzan Suzi hikâyesine de konu olan On Gözlü Köprüsünde kısa bir mola sonrası   1 saatlik  yolculuk ile Mardin'e geliyoruz. 13-15  yy damgasını vuran Artuklu beylik dönemine ait  Kasımıye medresesini dolaşarak  Eski Mardin’e geçiyoruz. Eski Mardin’e büyük araç girişi yasak olduğu için buradaki tüm program yürüyerek yapılacaktır. Medrese önünden minibüslere binerek eski Mardin’e çıkıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii’yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Mardin’in sembollerinden olan a Mardin'in ‘Mimar Sinan’ı olarak bilinen Mimarbaşı Lole Serkis Gizo tarafından yapılan PTT binasını ve minaresi yine Lole tarafından yapılmış olan Şehidiye camii gördükten sonra  serbest zamana geçiyoruz. Yörenin meşhur kahvelerini ve badem şekerlerini ve Süryani şarap alışverişimizi yapıyoruz. . Konaklama yapacağız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz gece yemek sonrası Eski Mardin’e yeniden çıkış yapabilirler.

KONAKLAMA:   5* Raymar Hotel vb. / MARDİN

5. Gün: Sabah otelimizde yapacağımız erken kahvaltı sonrasında, 07:30  hareket ile  Küçük Mardin olarak anılan Midyat'ta hareket ediyoruz  Turabdin bölgesinin en büyük manastırı kabul edilen Mor Gabriel manastırı gidiyoruz. Burada bilgiler aldıktan sonra   Ezidi köyü olan yalnızlığa  terk edilen  ( kivex ) Mağara köye gidiyoruz. Bu köyde fotoğraf molası sonrası yeniden Midyat’a   dönüyoruz. Konuk Evi ziyaretimizi ve Telkari alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. öğle yemek sonrası  saat 13:00   hareket ile   Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. .4 saatlik yolculuk ile  Dünyanın ilk tapınağı ve onun 12 bin yıl öncesinden gelen gizemini ve  Dünyanın bilinen en eski anıtı olan GÖBEKLİTEPE ziyaretimizde, günümüzden yaklaşık 12 bin yıl öncesine bir zaman yolculuğu gerçekleştiriyoruz. İnsanoğlunun yaptığı ilk tapınakları ve bu devasa kült alanını hep birlikte inceliyoruz. Göbeklitepe’de gerçekleştirdiğimiz gezimizi  tamamlayıp peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz Dileyen misafirlerimizle Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesine (Ekstra) katılıyoruz.

KONAKLAMA: 5* Nevali Hotel Hotel vb.   / ŞANLIURFA

6. Gün: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl'ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz.   2 saatlik yolculuk ile Gaziantep ' e ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde 

KONAKLAMA: 5* Şirehan Hotel vb. / GAZİANTEP

7.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı  sonrasında,  Adana iline 2,5 saatlik yolculuk ile ulaşıyoruz. İslam dünyasının en büyük camileri arasında olan Sabancı Camii   ziyaret ediyoruz. Buradan Sinema müzesine geçiyoruz. Eski Türk film kahramanlarının fotoğrafları ile oldukça eskilere giderek yüzlerde  gülümseme oluşturacak bir binayı gezerek Seyhan nehri üzerinde Sıralı konaklar olarak anılan bölgede Taş köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Öğlen yemeğinde kebapçıya uğrayarak bölgeden ayrılıyoruz.

16 saat  sürecek dönüş yolculuğu sonrasında  sabahın ilk  saatlerinde Balıkesir'e ve Bandırma’ya ulaşıyoruz.

 

KARESİ TURİZMİN YOL VE PROGRAM GÜZERGÂHINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR

NOT: TUR PROGRAMIMIZDAKİ EKSTRALAR REHBERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ MİNİMUM KİŞİ SAYISI SAĞLANDIĞINDA GERÇEKLEŞECEKTİR.

 

TUR HAREKET DETAYLARI: 

Akçay Yasa Dinlenme Tesisi (14:00)

Edremit Otogar Önü (14:00)

Burhaniye Eski Otogar Önü (14:00)

Balıkesir Stadyum Önü (16:00)

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı (16:00)

Susurluk Yasa Dinlenme Tesisi Karşısı (16:30)

Mustafa Kemalpaşa Otogar Önü (16:45) 

Bursa Nilüfer Özdilek Park (18:00)

Bursa Kent Meydanı (18:00)

İnegöl Otogar Önü (18:30)

Eskişehir Otogar Önü ( 20:30)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 5 Gece Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Otelde 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 4 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • ilk gün sabah kahvaltısı
 • son gün akşam yemeği 
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 •  Tüm Özel Harcamalar
 • Nemrut Minibüs ücreti
 • Halfeti Tekne Turu ve cam teras giriş ücreti 
 • Sıra Gecesi Eğlencesi
 • Şanlıurfa da akşam yemeği
 • Müze , Ören yeri ,milli parklar giriş  ücretleri                         

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri