SÜPER PROMOSYON LAPLAND (SÖMESTİR)
23 - 26 Ocak 2020 

1.Gün: İstanbul – Rovaniemi // 23 Ocak 2020
 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 10.00’da Freebird Hava Yolları’nın özel sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.10’da varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli alternatifler bulabileceksiniz. Serbest zamanınızda birbirinden özel hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı da yakalayacaksınız. Gezi sonunda, burada geçeceğiniz kuzey kutup çizgisi sebebi ile bir sertifika da sizleri bekliyor olacak. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.     
   
Kuzey Işıkları Avı Turu: 35€ kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil)
Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı turu”nda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir.                     

 2.Gün: Rovaniemi // 24 Ocak 2020       
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Husky Safari ve Ren Geyiği Çiftliği Ziyareti için hareket ediyoruz. Turumuz Ren Geyiği Çiftliği ziyareti ile başlıyor. Ren Geyiği çiftliğinde önce geyikler hakkında genel bilgi alıyoruz. Ardından bu muhteşem hayvanlar ile fotoğraf çektirme ve de geyikleri besleme şansımız da olacak. Ardından geyikler ile kısa bir tur atacak ve sonrasında turumuzun ikinci etabına başlayacağız. Husky çiftliğine varışımız ardından bu sevimli soğuk mevsim hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günün bitişiyle otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.     
   
3.Gün: Rovaniemi // 25 Ocak 2020   
   
Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin öğleden önce ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, Buz Otel, Buz Kilise gibi yerleri içinde bulunduran her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle turuna katılabilirler. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği kar safarisi turuna katılabilirler. Kar safari turumuzda, Lapland’e özel kar motorları (snowmobiller) üzerinde 2 saat sürecek değişik parkurlarda sürüş deneyimi imkânı bulacaksınız.     
Snow Castle Turu:  Yetişkin:  75 €/ 00-11 Yaş Çocuk: 60 €     
Snowmobil’lerde 2 saatlik gezinti (1araçta/2kişi) Yetişkin: 130 €/kişi başı. Çocuk (04-12 Yaş): 100 €/kişi başı     
Not: (Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler)     
   
4.Gün : Rovaniemi // 26 Ocak 2020     
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 14.10’da Freebird Havayolları’na ait özel sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 19.20’de İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.   
   
   
***NOT***: Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları temel alınarak verilmiştir.     
   
Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir.     
   
Çocuk misafirlerimizin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile aşağıda belirtilen tarihler ya da öncesinde doğduğunu kanıtlar bir kimlik belgesi görüntüsü ile rezervasyon yaptırmaları zorunludur.     
   
Çocuk indirimi sadece 2 yetişkinle aynı odada konaklayan çocuklara uygulanabilir. Tek yetişkin yanında konaklayan çocuk için yaşa bakılmaksızın çift kişilik odada kişi başı fiyatı uygulanır.     
   
Çocuk indirimi sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. Lütfen rezervasyon anında çocuk indirimi müsaitliğini kontrol edin.

Husky Safari (2km) &  Ren Geyiği Çiftliği Ziyareti & Noel Babanın Köyü & Termal Kıyafetler DAHİL
Lapland Large Paket (Opsiyonel)

Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat
130,00 €
Snow Castle Turu
75,00 €
205 € Yerine 190 € (Yetişkin)   
160 € Yerine 140 € (00 – 12 Yaş Çocuk)
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • FreeBird Airlines Özel seferi ile İstanbul –      Rovaniemi gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 •  Havalimanı      vergileri   
 • Seçilen otelde 3      gece oda/kahvaltı konaklama   
 • Santa Clause Village      / Noel Babanın Köyü Turu   
 • Husky Safari (2 km) ve Ren Geyiği Çiftliği      Ziyareti   
 • Havalimanı –      otel – havalimanı arası transferler   
 • Tüm gezi boyunca Termal kıyafet kullanımı    
 • Seyahat      süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Vize ücreti    
 • Ekstra turlar   
 • Seyahat sigortası    
 • Kişisel harcamalar   

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri