ERKEN REZARVASYON FIRSATI

UÇAKLI GAP TURU

ADANA – ANTAKYA – GAZİANTEP – HALFETİ HARRAN – ŞANLIURFA- GÖBEKLİTEPE  – MARDİN MİDYAT- ADIYAMAN - NEMRUT DAĞI -DİYARBAKIR 

 6 Gün 5 Gece Otel Konaklamalı 

ERKEN REZERVASYONDA 28 ŞUBAT SON GÜN

4* ve 5* Otellerde Konaklama Farkı ile !!!!

08 MAYIS 2023 HAREKETLİ

22 MAYIS 2023 HAREKETLİ

05 HAZİRAN 2023 HAREKETLİ

1.Gün: Saat 00:00 hareket. İstanbul Sabiha gökçen Havalimanına gidiyoruz. Saat 05:55 uçağıyla Adana’ya uçuyoruz bagaj işlemleri ardından bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’yı gezmeye başlıyoruz. Adana’da gezimize Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan meşhur 12 Kemerli Taşköprü’de vereceğimiz fotoğraf molasıyla başlıyoruz. Hemen sonrasında Sabancı Camii gezisini yapıyoruz. Ardından, çan, ezan, hazan, künefe, Asi Nehri, şelaleleri, farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda da diziler ile ünlenen Antakya’ya hareket ediyoruz. Antakya’ya vardığımızda Dünya’nın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dikkatli dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü burada bulunan mozaiklerin her biri bölge tarihini ve kültürünü yansıtması açısından çok önemlidir. Muhteşem eserleri fotoğrafladıktan sonra Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habib-i Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, gezilerimizin sonrasında Hıristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi’ni geziyoruz. Bu kilisenin de gezilmesiyle birlikte otelimize yerleşip akşam yemeğine kadar Uzun Çarşıda serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: 4* Boğaziçi Hotel vb. / HATAY

2. Gün: Sabah otelimizde yapacağımız erken sabah kahvaltısının ardından, Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelaleleri’ne iniyoruz. Buradaki kısa molamızın ardından Kırıkhan - Hassa - İslâhiye üzerinden doğunun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’e vardığımızda ilk olarak öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesinde paha biçilmez mozaiklerimizi seyretmenin ve onlarla ilgili inanılmaz mitolojik öyküleri dinlemenin keyfini yaşıyoruz. Üç boyutlu mozaiklerimizde tasvir edilen Venüs’ün nasıl hem balık etli hem de incecik görünebildiğine akıl sır erdiremeyecek, Çingene kızımızın sizi 180 derece takip eden bakışlarıyla büyüleneceksiniz. Sonrasında, şehrin gazilik ünvanlı alış öyküsü Kahramanlık müzesinde gözleriniz dolarak seyredeceksiniz .. Tarihi Elmacı Pazarı ve Bakırcılar Çarşısında alışveriş keyfini de ihmal etmiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: 5* Şirehan Hotel / GAZİANTEP

3.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız erken kahvaltı sonrasında, Dünyanın ilk tapınağı ve onun 12 bin yıl öncesinden gelen gizemini ve bizlere sunduğu tüm güzelliği hissetmek için günün ilk ışıklarıyla Göbeklitepe’de oluyoruz. Dünyanın bilinen en eski anıtı olan GÖBEKLİTEPE ziyaretimizde, günümüzden yaklaşık 12 bin yıl öncesine bir zaman yolculuğu gerçekleştiriyoruz. İnsanoğlunun yaptığı ilk tapınakları ve bu devasa kült alanını hep birlikte inceliyoruz. Göbeklitepe’de gerçekleştirdiğimiz gezimizin ardından Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Harran’da yapacağımız çeşitli ziyaretlerin ardında Şanlıurfa’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Ve artık tüm gezilerimizi tamamlayıp peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz Dileyen misafirlerimizle Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesine (Ekstra) katılıyoruz.

KONAKLAMA: 5* Nevali Hotel Hotel / ŞANLIURFA

4.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız erken kahvaltı sonrasında Balıklı Göl'ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Midyat’a hareket ediyoruz. Dünya’nın ayakta duran en eski ortodoks Süryani Manastırı olma özelliğine sahip Rahiplerin Meskeni Deyrulumur - Mor Gabriel Manastırı'na ulaşıyoruz.  Manastır bir zamanlar TURABDİN bölgesinin Metropolitliğini üstlenmiştir. Manastır gezimiz sonrası Küçük Mardin olarak anılan Midyat'ta Konuk Evi ziyaretimizi ve Telkari alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Altın bir gerdanlık olan Mardin’e ulaşıyoruz. İlk durağımız Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii’yi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip aracımıza binerek, Kasımıye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağanüstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında alışverişleriniz ve fotoğraf çekimleriniz için serbest zaman veriyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: Bilen Hotel / MARDİN

5.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız erken kahvaltı sonrasında Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır’ın en eski tarihi yapılarından biri olan Ulucami’yi ziyaret ediyoruz ve Hasanpaşa hanında çay kahve molası veriyoruz. Diyarbakır ziyaretimiz sonrasında Adıyaman’a hareket ediyoruz. Nemrut Dağına çıkabilmek için bizi bekleyen minibüslere biniyoruz Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü’ne hareket ediyoruz. Dört yöne bakan dört stenli gördükten sonra Roma İmparatorluğu’nun efsanevi IX. Lejyonu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nü görerek Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. İlk olarak Doğu Terası’nda bizleri bekleyen Tanrı heykellerini gördükten sonra Tören Yolu’nu takip ederek Batı Terası’na varıyoruz. Buradaki heykelleri güneşin batışı eşliğinde izledikten sonra bizleri bekleyen minibüslere binerek konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

KONAKLAMA: 4* Antiochos Hotel / ADIYAMAN

6.Gün: Sabah otelimizde yapacağımız erken kahvaltı sonrasında, Türkiye’nin medar-ı iftiharı Atatürk Barajı’na hareket ediyoruz. İnşaatı sırasında ölenlerin anısına yapılmış olan Şehitler Anıtı’nı ziyaret edip, Seyir Terasından barajı ve baraj gölünü gördükten sonra Fırat Nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güllerin memleketi Halfeti'ye varıyoruz. Buradan teknemize binerek Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü panoramik görerek bot turumuzun sonuna geliyoruz tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze binerek Adana’ya gidiyoruz. Adana havalimanında saat 20:50 uçağı ile İstanbul sabiha gökçen havalimanına uçuyoruz bizi bekleyen transfer aracı ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Balıkesir’e ve Bandırma’ya ulaşıyoruz. 

NOT: Havalimanına gidiş - dönüş transfer isteyen misafirlerimize ekstra olarak sağlanacaktır.

UÇAK SAATLERİ;

GİDİŞ: 05:55 İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN / ADANA

DÖNÜŞ: 20:50 ADANA / İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul sabiha gökçen / Adana /  İstanbul sabiha gökçen Uçak bileti gidiş - dönüş
 • Otellerde 5 Gece Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım 
 • Çevre Gezileri
 • 5 gün Sabah Kahvaltısı 
 • 4 gün Akşam Yemeği 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Şanlıurfa akşam yemeği
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Nemrut Minibüs ücreti
 • Halfeti Tekne Turu
 • Sıra Gecesi Eğlencesi
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Bandırma / Balıkesir – Havalimanı gidiş dönüş transfer
 • Seyahat Güvence Paketi Detaylı Bilgi

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri