BULGARİSTAN – ROMANYA TURU

Burgaz- Nessebar- Varna- Bükreş- Sinaia- Prahova Vadisi-

Bran Köyü- Sofya- Plevne- Plovdiv

ŞATOLAR - DRACULA TURU DÂHİL

VARNA(1)-BÜKREŞ(2)-SOFYA(1)

 

24 EKİM 2023 HAREKETLİ

5 Gün 4 Gece Otel Konaklamalı

1. Gün: BALIKESİR - BANDIRMA / BURGAZ / VARNA

Saat 23:00 hareket. konuklarımızı aldıktan sonra Bulgaristan’a doğru yola çıkıyoruz. Dereköy sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben Burgaz’a devam ediyoruz.İlk durağımız olan Burgaz'a ulaşmamızın ardından kahvaltımızı almak üzere serbest zaman veriyoruz. Kahvaltımız sonrası gerçekleşecek panoromik şehir turumuzda Burgaz'ın en ünlü yeri olan Deniz Park, Şehir Kütüphanesi,Roma dönemine ait Lahit, Katolik Kilisesi ve Bulgaristan'ın en büyük Limanı görüyoruz. Burgaz gezimiz sonrasında  Nessebar’a hareket ediyoruz. Nessebar‘da tarihi evler arasında gezimiz sonrasında  alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman bitiminde Varna’ya doğru yola çıkıyoruz. Ulaşmamızla beraber panoramik şehir turu esnasında Pobiti Kamani (Dikili Taşlar), Askeri Denizcilik Akademisi, St.Konstantin Katedrali göreceğimiz yerler arasında yer almakta. Gezimiz sonrasında Varna’daki otelimize yerleşiyoruz.  Konaklama otelimizde.

Konaklama Bölgesi: Varna 4* Golden Tulip Otel vb. 

2. Gün: VARNA/BÜKREŞ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Romanya’ya doğru yola çıkıyoruz ve başkent Bükreş’e varışımızla beraber panoramik turumuza başlıyoruz. Avrupa Birliği’nin en büyük 6. Başkenti olan Bükreş’te göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer Caddesi bulunmakta. Daha sonra Çavuşesku tarafından yaptırılan, Pentagondaki, Dünyadaki 2. büyük bina olan, Halk Evi turumuza başlıyoruz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmaktadır. Halk Evi ziyaretimizin ardından Dimitre Gusti yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Programımızın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Bükreş’deki otelimizde.

Konaklama Bölgesi: Bükreş 4* Pullman Hotel vb.

3. Gün: BÜKREŞ-ŞATOLAR - DRAKULA TURU - BRAŞOV

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek Transilvanya ve Şatolar turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles Kalesi’ni de ziyaret edeceğiz. Bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır.Sonrasında Bran Köyü ve Dünyaca ünlü Dracula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Sonrasnda Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi Bükreş’e dönüyoruz. Gecelemeyi Bükreş’teki otelimizde yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılıyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün: BÜKREŞ / PLEVNE / SOFYA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Plevne Gazi Osman Paşa’nın Ruslara karşı efsanevi bir şekilde savunduğu Plevne’nin panoramik olarak görülmesi sonrası Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu sürede pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi,  Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz.  

Konaklama Bölgesi: Sofya 4*Novotel vb.

5. Gün: SOFYA / PLOVDİV / BALIKESİR - BANDIRMA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden Plovdiv’e yolculuk ediyoruz ve panoramik şehir turu yapıyoruz. Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri olan Plovdiv’in diğer adı Filibe‘dir. Bizans ve Osmanlı Devletlerinin bıraktığı izleri rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir turunda görüyoruz. Şehrin başlıca tarihi eserleri Aya Konstantin Kilisesi, Aya Nadelya Kilisesi, Cuma Camii, Balabanov Evi ve Eski Filipe’nin kurulduğu Nöbettepe göreceğimiz yerler arasındadır.Plovdiv şehir turu sonrasında  öğle  yemeğimizi alıyoruz ve PLOVDİV-HASKOVO karayolunu takip ederek ülkemize geri dönüş için yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası akşam saatlerinde Balıkesir'e varıyoruz. Bir başka Karesi Turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • 4* Otelde 4 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı(4)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Şehir ve Gümrük Vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm Akşam yemekleri ve Öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Romen Eğlencesi Gecesi Yemekli
 • Vize Ücreti 160 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası (20 Euro) 70 Yaş üzeri ek Sürprim Sigorta (35 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

 • Bu geziye katılmak için en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport gerekmektedir.
 • Geçerli çok girişli SHENGEN vizesi veya YEŞİL PASAPORTU olanlar için vize yoktur.
 • İptal ve iade şartları; 29236 sayılı Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği doğrultusunda düzenlenen sözleşme ile belirlenir.
 • Turun gerçekleşmesi için minimum 40 kişi gereklidir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Karesi Tur sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt Olurken ödenen meblağ vize alınamadığı takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri