BULGARİSTAN – ROMANYA TURU

Burgaz - Nessebar - Varna – Bükreş – Sinaia – Bran - Braşov  – Rusçuk    Razgrad – Şumen – Veliko Tarnavo – Etar – Şipka

ŞATOLAR - DRACULA TURU DÂHİL

NESSEBAR – RUSÇUK – DELİ ORMAN FARKI İLE

4* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL!

07 NİSAN 2020 HAREKETLİ

02 HAZİRAN 2020 HAREKETLİ

22 EYLÜL 2020 HAREKETLİ

13 EKİM 2020 HAREKETLİ

4 Gece Otel Konaklamalı

1. Gün: BALIKESİR - BANDIRMA / BURGAZ / VARNA

Saat 23:00 hareket. Bulgaristan’a doğru yola çıkıyoruz. Dereköy sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben Burgaz’a devam ediyoruz. Varışımız ile beraber panoramik turumuza başlıyoruz ve Burgaz’da kısa bir yürüyüş sonrasında Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Nessebar’a hareket ediyoruz. Nessebar‘da tarihi evler arasında gezimiz sonrasında  alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman bitiminde Varna’ya doğru yola çıkıyoruz. Ulaşmamızla beraber panoramik şehir turu esnasında Pobiti Kamani (Dikili Taşlar), Askeri Denizcilik Akademisi, St.Konstantin Katedrali göreceğimiz yerler arasında yer almakta. Gezimiz sonrasında Varna’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  4* Golden Tulip Otel vb.

2. Gün: VARNA/BÜKREŞ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Romanya’ya doğru yola çıkıyoruz ve başkent Bükreş’e varışımızla beraber panoramik turumuza başlıyoruz. Avrupa Birliği’nin en büyük 6. Başkenti olan Bükreş’te göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer Caddesi bulunmakta. Daha sonra Çavuşesku tarafından yaptırılan, Pentagondaki, Dünyadaki 2. büyük bina olan, Halk Evi turumuza başlıyoruz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmaktadır. Halk Evi ziyaretimizin ardından Dimitre Gusti yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Programımızın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bükreş’deki otelimizde. 4* Pullman Hotel vb.

3. Gün: BÜKREŞ-ŞATOLAR - DRAKULA TURU - BRAŞOV

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek Transilvanya ve Şatolar turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles Kalesi’ni de ziyaret edeceğiz. Bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır.Sonrasında Bran Köyü ve Dünyaca ünlü Dracula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Sonrasnda Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi Bükreş’e dönüyoruz. Gecelemeyi Bükreş’teki otelimizde yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Roman Gecesi turuna katılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Pullman Hotel vb.

4. Gün: BÜKREŞ / RUSÇUK / RAZGRAD / SHUMEN / VELIKO TARNAVO

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden hareketle Osmanlı'nın Tuna'daki ince donanmasının üslerinden Rusçuk'a varış. Levent Tabya'dan şehrin seyredilmesi ve şehirde yapılacak panoramik tur sonrası Pehlivanlar Şehri" olarak tanınan Razgrad'a gidiyoruz. Panoramik şehir turumuzda, Tanzimat Döneminin karakteristiği Saat Kulesini ve günümüzde tahribata uğramış İbrahim Paşa Camiini görüyoruz. 19. Yüzyılda yapılan Varosha mimari kompleksini de gördükten sonra Deli Orman bölgesinin en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğunun ordu karargah merkezlerinden biri olan ‘’Shumene’’ (Şumnu'ya) yolculuk. Tarihte Çandarlı Ali Paşa tarafından Osmanlı topraklarına katılan, yoğun Türk nüfusuna ev sahipliği yapan ve efsanevi güreşçimiz Koca Yusuf’un memleketi Şumnu’ya varış. Panoramik şehir turumuzda Şerif Halil Paşa Camiini ve Medresesini görüyoruz. Aynı zamanda Tombul Camii olarak anılan bu yapı, 1741 yılında Balkanlar'ın ikinci büyük camisi idi. "Ben sana paşa olamazsın demedim, adam olamazsın dedim" menkıbesinin vuku bulduğu bu yer ve serzenişte bulunan babayı hoşnud etmek için oğlu tarafından inşa ettirilen Şerif Halil Paşa Camiini ziyaret ettikten sonra yine Şerif Halil Paşa tarafından yaptırılan Kurşun Çeşmesi, Şumnu Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra Bulgaristan’ın eski başkenti Veliko Tarnavo’ya hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesini görüyor, Tsarevets Kalesine çıkıyoruz. 1965 yılında Bulgaristan tarihindeki önemi nedeniyle Veliko "Büyük" unvanı ile onurlandırılan bu eski şehirde, Osmanlı Döneminde her dinden toplumlar barış içinde yaşamışlar. Geceleme otelimizde. 4* Park Hotel Arbanassi v.b

5. Gün: VELIKO TARNAVO / ETAR / SHIPKA / BALIKESİR VE BANDIRMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bulgaristan’ın etnik değerlerine yakından şahit olacağımız Etar köy müzesine hareket ediyoruz. Köy müzesinde geçireceğimiz keyifli zaman sonrası Osmanlı askerleri ile Rus ordusu arasında 4 muharebenin yaşandığı Shipka geçidine doğru yola çıkıyoruz. 999 basamaktan oluşan tarihi taş merdiveni çıkarak, bulutların içerisinde anıt mezarı ve müzeyi ziyaret ederek, bir tarafta güller vadisini ve diğer bir tarafta koca Balkan dağlarını görerek enfes manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Shipka ziyaretimiz sonrası Balıkesir’e ve Bandırma’ya doğru yola çıkıyoruz. Kapıkule’den geçerek Edirne – Keşan –Çanakkale üzerinden akşam saatlerinde varışımızı gerçekleştiriyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4* ve 5* Hotelde 4 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı(4)ve Akşam Yemekleri(4)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Şehir Vergileri ve Gümrük Vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 140 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 yaş üzeri farkı (15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
13 Ekim
Tarih SeçeneklerMüsaitlik İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
13.10.20204* OtellerSon 2 Kişi299.00 €419.00 € 299.00 €0 - 6 Yaş 159.00 €
7 - 12 Yaş 229.00 €
-

1.Ek Bilgiler

 • Bu geziye katılmak için en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport gerekmektedir.
 • Geçerli çok girişli SHENGEN vizesi veya YEŞİL PASAPORTU olanlar için vize yoktur.
 • İptal ve iade şartları; 29236 sayılı Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği doğrultusunda düzenlenen sözleşme ile belirlenir.
 • Turun gerçekleşmesi için minimum 40 kişi gereklidir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Karesi Tur sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt Olurken ödenen meblağ vize alınamadığı takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri