UÇAKLI BUTİK VAN TURU

VAN – DOĞU BEYAZIT – MURADİYE ŞELALESİ  

İSHAK PAŞA SARAYI – AKDAMAR

Van Kalesi - Van Evi - Van Kedileri - Van Urartu müzesi - Doğu Beyazıt - Muradiye şelalesi - Ağrı Dağı - İshak Paşa Sarayı - Hoşap Kalesi - Çavuştepe Kalesi - Akdamar Adası - Akdamar Kilisesi

20 MART 2020 HAREKETLİ

3 Gün 2 Gece 5*DOUBLE TREE BY HİLTON HOTEL Konaklamalı

1.Gün: Saat 04:00 hareket. Yol güzergâhında kahvaltı molası sonrası İstanbul Sabiha gökçen Havalimanına gidiyoruz. saat 10:35 uçuşuyla Van’a hareket ediyoruz. Tahmini olarak saat 12.30 ’te Van Havalimanı’na iniş yapıyoruz. Bizi karşılayacak olan otobüsümüzle buluşarak; Van Kedileri, yöresel dokumaları, Van Kalesi ve Gölü ile zenginlikler memleketi Van’ı gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Urartular döneminde inşa edilmiş olan yapı heybeti ve manzarasıyla görenleri cezbeden Van Kalesi geziyoruz.  Ülkenin En Büyük Müzelerinden biri olan Van Urartu müzesini geziyoruz. Aynı bölgede göreceğimiz Van Evi’ni de ziyaret ettikten sonra Van’ın dünyaca ünlü endemik bir kedi türü olan Van Kedileri’ni görmeye gidiyoruz. Kediler hakkında alacağımız bilgiler ardından Van’ın geçmişten günümüze değerini koruyan sanat ürünü olan Van Gümüşleri’ni görüyoruz. Her biri geçmişin yüksek sanatı eseri olan bu gümüşler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: 5*Double Tree By Hilton Hotel / VAN

2.Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Doğu Beyazıt’a Hareket ediyoruz. Bend-i Mahi çayı üzerinde bulunan Muradiye şelalesi gezisine başlıyoruz. 18 metreden dökülen güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsü ile meşhur olan adını Sultan 4.Murat’tan alan oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayabilmek için vereceğimiz serbest zamanda bol bol fotoğraf çekip şelale karşısındaki kafeteryalarda kahvelerimizi yudumlayabileceğiz Serbest zamanımız sonrasında. Çaldıran Ovası’ndan geçerken meşhur savaşın geçtiği alanları göreceğiz. Tendürek Dağı Geçidi’nden ( 2,644 m ) geçerken katılaşmış lavları, volkanik etkilerin göre bilirsınız. Tendürek Dağları içerisinde yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Tendürek dağını aştıktan sonra . 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğiz. Doğubayazıt’ta Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Doğubayazıt’a 5 km mesafede bir dağın yamacında Osmanlı döneminin Lale Devri’ndeki son büyük anıtı, Doğu’nun Topkapı Sarayı, 1784 yılında İshak Paşa ve Çolak Abdi Paşa tarafından tamamlanan Selçuklu sanatı izleri taşıyan İshak Paşa Sarayı. Bu sanat harikası yapı Taç kapısından, Harem Selamlık bölümlerine kadar en ince detaylarıyla düşünülmüş ve nakış nakış kayalara işlenmiş bir şaheserdir. İshak Paşa gezimizden sonra Ahmed-i Hani Türbesi ziyareti. İshak Paşa Sarayının üst kısmındadır Bölgede en çok ziyaret edilen türbedir. Türbenin yanında sonradan birde cami yapılmıştır. 17. Yüzyıl’da yaşamış Kürt edebiyatçı, astronom, şair, tarihçi ve İslam alim. 1651 yılında doğan ve ölüm tarihi kesin olarak bilinmiyor. Van’a doğru geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: 5*Double Tree By Hilton Hotel / VAN

3.Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında İlk olarak. Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan Hoşap Kalesi Gezisini yapıyoruz. Hoşap Kalesi Van'a 60 km, uzaklıkta bulunmaktadır. Hoşap Suyunun kuzeybatısında sarp ve dik bir kaya kütlesi üzerine kurulmuştur, iç kale ile bunun kuzeyindeki dış kaleden oluşmaktadır.Daha sonra  Van Çavuştepe Kale’sine gidiyoruz. Kale gezimiz sonrasında Gevaş’a doğru hareket ediyoruz varışımızla birlikte önceden bizler için rezervasyonu yapılmış teknemiz ile Van Gölü’nün manzarası eşliğinde yapacağımız keyifli tekne gezisi sonrası Akdamar Adası’na ulaşarak Akdamar Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ada gezimizin ardından dönüş için Van Havalimanına hareket ediyoruz. Saat 19:10 uçuşuyla İstanbul Sabiha gökçen havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Havalimanına varış bagaj işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımıza biniyoruz Balıkesir’e doğru hareket ediyoruz. Bir sonraki Karesi tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul Sabiha gökçen - Van Gidiş Dönüş  Uçak biletleri
 • Balıkesir- Bandırma / İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Gidiş – Dönüş Transfer
 • 5* Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Havalimanı vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Tekne Ücreti
 • Konaklama Vergisi Otele Giriş Esnasında Misafirler Tarafından Ödenir.

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
20 Mart
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
20.03.20201499.00 TL1749.00 TL 1499.00 TL-Taksitler »

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri