Klasik İran Gezisi

TAHRAN- ISFAHAN – YEZD - ŞİRAZ 

9 Gün 6 Gece Konaklamalı

Uçaklı Gidiş Dönüş İran turu 

20 Mayıs 2024 – 27 Mayıs 2024
 

1.Gün 19 Mayıs 2024: saat 19:00 hareket. Yol güzergâhında gerekli molalar vererek İstanbul yeni havalimanına gidiyoruz.

2.Gün 20 Mayıs 2024: Havalimanında pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK 870 NOLU uçuşu ile saat 03:05 de Tahran’a uçuyoruz. İran’nın Başkenti Tahran havalimanına varıyoruz. Bagaj işlemlerinin ardından rehberimizle buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımızla Sabah kahvaltısı yapacağımız yere gidiyoruz. Sabah kahvaltı molasından sonra Selçukluların başkenti Rey şehrine gidiyoruz. Selçuklu hanedanın kurucusu Tuğrul beyin mezarını gördükten, sonra Tahran turumuzda Niyavaran sarayı , Gulistan sarayı , Tahran kapalı çarşı Arkeoloji müzesi ve Azadı meydanını gezdikten sonra Akşam yemeğinden sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz.
KONAKLAMA: TAHRAN

3.Gün 21 Mayıs 2024 Sabah kahvaltısından sonra Ortadoğu’nun din başkenti sayılan Qum kentinde Şıılerın inandığı 12 imamın 8cı imamın kız kardeşinin türbesini gördükten sonra Kaşan şehrine doğru yolumuza devam ediyoruz . Kaşan da Fın bahçeleri ve Brujerdı evlerini görüp öğlen yemeği için mola veriyoruz. Sonra Ebyane köyüne doğru hareket ediyoruz. Ebyane köyü ziyareti sonrası dünyanın süsü olan İsfahan şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeğinden sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz.
KONAKLAMA: ISFAHAN

4.Gün 22 Mayıs 2024 Sabah kahvaltısından sonra Selçuklu hanedanın Büyük Sultanı Sultan Melikşah ve tarihte iz bırakan vezir Nizamulmulkun mezarlarının ziyareti sonrası Selçuklu imparatorluğundan kalan İsfahan in Cuma Camisi – Şah camı – 40 Sutunlu Saray – Ala Kapu Sarayını gördükten sonra çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası İsfahan şehrinin tarihi Hacu köprüsü ve 33 gözlü köprüleri görüyoruz. İsfahan şehrinde yöresel restoran da akşam yemeğinden sonra otelimize geçiyoruz.
KONAKLAMA: ISFAHAN

5.Gün 23 Mayıs 2024 Sabah kahvaltısından sonra İran’ın otantik şehri olan Yezd şehrine doğru hareket ediyoruz. Yezd şehrine varmadan Meybod kentinde , Narın Kale , Güvercin Kulesi , Tarihi Kervansaray , Su Sarınçları ve doğal dolapları gezdikten sonra Yezd e doğru yolumuza devam ediyoruz . Yezd de otelimize giriş yaptıktan sonra Yezd’in Cuma camisini ziyaret edip bu otantik şehrin Labirent gibi olan sokaklarında eski medeniyetlerin kokusunu alıp tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeğinden sonra otelimize gidiyoruz.
KONAKLAMA: YEZD

6.Gün 24 Mayıs 2024 Sabah kahvaltısından sonra Yezd turumuza Zertuşlerın sessizlik kuleleriyle başlıyoruz, Ateş tapınağı , Amir Çakmak meydani , Devlet Abad bahçesini ziyaret ettikten sonra Yezd şehrinden 1 saat mesafede olan Çakçak ateş tapınağını ziyaret edip ardından muhteşem Kharanag koyunu ziyaret ediyoruz. Eski medeniyetlerin ve çöl coğrafyasında ki yaşamların tadını çıkarıp Yezd şehrine donuyoruz akşam yemeğinden sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz.
KONAKLAMA: YEZD

7.Gün 25 Mayıs 2024 Sabah kahvaltısından sonra İran’ın edebiyat şehri Şıraz’a doğru yola çıkıyoruz. 4 saat yolculuktan sonra Pers imparatorluğun kurucusu Kuruşun mezarını görüp, öğlen yemeğimiz için mola veriyoruz. Dünya Unesco miras listesinde yer alan unlu Persepolıs antik şehrinde Pers tarihinini adımladıktan sonra , Nakşı-Rüstem kaya mezarlarını ziyaret edip günün sonunda akşam yemeğinden sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz.
KONAKLAMA: ŞİRAZ

8.Gün 26 Mayıs 2024 Sabah kahvaltısından sonra Şiraz turumuzu Pembe camiden başlatıyoruz ve turun devamında tarihi İrem bahçesi Hafız Şırazı ve Şaadı Şırazı’nin mezarlarını ziyaret ediyoruz. Kerimhan kalesi ve ya Şıraz kalesini görüp Vekil çarşıda alış veriş ıçın serbest zaman veriyoruz. Şıraz’da restoran da akşam yemeğinden sonra Şiraz havalimanına gidiyoruz.

9.Gün: 27 Mayıs 2024 pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Türk havayollarının TK885 NOLU uçuşu ile saat 02:00 da İstanbul yeni havalimanına uçuyoruz. 

 

KARESİ TURİZMİN YOL VE PROGRAM GÜZERGÂHINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR

NOT: TUR PROGRAMIMIZDAKİ EKSTRALAR REHBERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ MİNİMUM KİŞİ SAYISI SAĞLANDIĞINDA GERÇEKLEŞECEKTİR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yollarıyla gidiş dönüş uçak bileti
 • 6 Gece Konaklama
 • Otelimizde 6 Sabah kahvaltısı
 • Turumuzda 6 Akşam yemeği
 • Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Balıkesir Havalimanı gidiş - dönüş Transferi
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
19 Mayıs
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
19.05.2024Müsait1.200,00 $1.700,00 $1.200,00 $-

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri