ŞEKER BAYRAMI’NDA KAHİRE-LUXOR-HURGHADA

PİRAMİTLERİN ve KAHİRE'NİN BÜYÜLÜ DÜNYASI, MISIR MÜZESİ, NİL’DE GALA YEMEĞİ, KHAN EL KHALiLY, ANTİK MISIR’IN EN BÜYÜLÜ ŞEHRİ LUXOR, KIZILDENiZ’İN MUHTEŞEM TATİL CENNETİ HURGHADA BİR ARADA

İZMİR'DEN İZMİR'E SUNEXPRESS HAVA YOLLARI SEFERİ İLE KAHİRE GİDİŞ,

LUXOR DÖNÜŞ AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞLAR

09 Nisan - 13 Nisan 2024

09 NİSAN 2024 SALI İZMİR - KAHİRE

Pazartesi’yi Salı'ya bağlayan gece yarısını 4 saat geçerken saat 04:00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali'nde buluşuyoruz ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ5900 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 06:15'de Kahire'ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzu takiben Kahire'ye varış. Vize ve pasaport işlemlerinin ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberlerimiz eşliğinde programımıza başlıyoruz. İlk durağımız eski Şehir Merkezi, Saladin Kalesi ve Osmanlı döneminden kalma Mehmet Ali Paşa Camii. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi yerel bir restaurantta alıyoruz. Öğleden sonra yine tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberlerimiz eşliğinde dünyanın en ünlü ve barındırdığı eserler bakımından en zengin müzelerinden biri olan Mısır Ulusal Müzesi gezimiz. Müzenin tarihi 5000 yıl önceye uzanan çok sayıda buluntuya ev sahipliği yapmaktadır. Antik Mısır ve Firavunlar tarihinin hemen her döneminden 100.000 farklı eserin sergilendiği Ulusal Müze'nin ikinci katında bulunan Yeni Krallık Dönemi Firavunu Tuthankamon'un hazinesi sizleri çok etkileyecek. Mısır Müzesi'ne yaptığımız ziyaretin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Yerel bir restaurant veya otelde alacağımız yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

10 NİSAN 2024 ÇARŞAMBA KAHİRE

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile rehberlerimiz eşliğinde Giza bölgelerinde yer alan piramitleri görmeye gidiyoruz. Antik dünyanın yedi harikasından ayakta kalan tek yapı Keops Piramidi'ni, Kefren ve Mikerinos Piramitleri'ni geziyoruz. Özellikle M.Ö 2600'lü yıllarda yapımı tamamlanan, 150 m yüksekliğinde ve inşasında ortalama 2.5 ton ağırlığındaki 2.3 milyon blok kireçtaşının kullanıldığı Keops Piramidi sizleri büyüleyecek. Piramitlerin eşsiz manzarası eşliğinde kervan misali develerle gezinti yapma ve fotoğraf çektirme imkanı bulacağınız gezimizin ardından Sfenksi ziyaret edeceğiz. Heykel 14.yy da Memluklar tarafından top bataryalarının talim hedefi olarak kullanıldığı için üstünde kalıcı zararlar oluşmuştur. Günümüzde hala nasıl restore edileceği oldukça büyük bir tartışma konusudur. Büyük Giza Sfenksi M.Ö. 2520`de Keops'un oğlu Kefren'in mimarları tarafından onun adına yapılan bir mezar kompleksi amacıyla yontulmuş dev bir kaya parçasıdır. Dünyanın tanrısı olan firavunun en güçlü hayvanlardan biri olan aslan ile birleştirilmesi firavunun gücünü simgeliyordu. Heykelin güneş ile olan ilgisi de kuşku götürmez bir gerçek çünkü sfenks güneşin simgesi olan Horus'la özdeştirilmiştir. 54 m uzunluğunda 20 m yüksekliğinde, batı - doğu yönünde uzanan büyük Sphinxs, Nil Nehri'ne bakıyor ve nehir yoluyla gelenleri karşılıyordu. Öğle yemeğimizin ardından tüm misafirlerimiz ve rehberlerimiz ile Kahire'nin meşhur el işi pazarı Khan El Khalily'e gidiyoruz. Küçük süslemeli dükkanlarda antika ve süs eşyalarından, ahşap oymalarına, halıya ve ev gereçlerine kadar her şeyin satıldığı bu pazarda alışveriş yapmanın Mısır'ın bütün ziyaretçileri için vazgeçilmez olduğunu hatırlayarak alışveriş için serbest zaman. Alışveriş sırasında pazarlık yapmayı unutmayın sakın! Ayrıca çarşıdaki otantik kafelerde Mısır'a özgü naneli çay ya da diğer sıcak ve soğuk içecekleri yudumlayıp bu büyülü ortama ortak olmanızı tavsiye ederiz. Turlarımızın ardından akşam tüm misafirlerimiz ile birlikte Nil'in Büyülü Dünyasında, Nil üzerindeki gemimizde GALA YEMEĞİ ve EĞLENCE PROGRAMI. Konaklama otelimizde.

11 NİSAN 2024 PERŞEMBE KAHİRE - HURGHADA

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otobüslerimiz ile Kızıldeniz'in muhteşem tatil cenneti Hurghada'ya hareket. Varış ve panoramik Hurghada turumuz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

12 NİSAN 2024 CUMA HURGHADA

Sabah kahvaltımızın ardından SOFT HERŞEY DAHİL otelimizde deniz ve güneşin keyfini çıkartabilir, Hurghada'da alışveriş imkanı bulabilir ve rehberlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda aktivitelere katılabilirsiniz (tekne turu, Jeep safari, Bedevi gecesi v.b.).

13 NİSAN 2024 CUMARTESİ  HURGHADA - LUXOR - İZMİR

Erken sabah kahvaltımızın ardından otobüslerimiz ile Luxor'a hareket ediyoruz. Doğu Çölü'nde yapacağımız yolculuk ile Nil Nehri Vadisi'ne ulaşıp, oradan da muhteşem Luxor şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından rehberlerimiz eşliğinde ziyaretimize şimdiye kadar yapılmış en büyük ibadethane olan ünlü Karnak Tapınağı ile başlayacağız. Antik adı Ipet-isut, “yerlerin en kutsalı” anlamına gelen tapınak, ya da daha doğrusu “iki bin yıldan fazla bir süre önce nesilden nesile firavunlar tarafından inşa edilen tapınaklar kompleksi” ve içindeki sütunlardan oluşan büyük Hipostil Salonu sizleri büyüleyecek. Luxor'da yerel bir restaurantta alacağımız öğle yemeğinin ardından Luxor'dan Nil'in Batı Yakası'na doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Amenhotep III'ün (Memnon Heykelleri) iki devasa heykeli. Ardından Krallar Vadisi'ni geziyoruz. Krallar Vadisi'nde, firavunlar mühürlü kapıların arkasındaki kayalara oyulmuş ve değişik figürlerle süslenmiş mezarlarında sonsuz dinlenmeye çekilmişlerdir. El Deir El Bahari Bölgesi'ndeki Kraliçe Hatshepsut Tapınağı Batı Yakası'nda göreceğimiz bir diğer yer. Gezilerimin ardından rehberlerimizin belirleyeceği saatte Luxor Havalimanı'na hareket. Check-In işlemleri sonrası saat 22:15'de kalkacak SUNEXPRESS HAVAYOLLARI'na ait XQ5903 sefer sayılı uçağımız ile AKTARMASIZ DİREKT geri dönüş yolculuğu. İzmir'e varış.

 

LÜTFEN DİKKAT

PROGRAMDA BELİRTİLEN GEZİLER, 4 ADET KAHVALTI,

5 ADET ÖĞLE YEMEĞİ ve 4 ADET AKŞAM YEMEĞİ

(1 ADEDİ NİL’DE TEKNE ÜZERİNDE EĞLENCE EŞLİĞİNDE

GALA YEMEĞİ ŞEKLİNDE) TAMAMI TUR ÜCRETİNE DAHİL

HURGHADA’DA SOFT HERŞEY DAHİL KONSEPTİNDE KONAKLAMA !

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • izmir/kahire, luxor/izmir sunexpress hava yollari aktarmasiz direkt uçuşlar
 • alan vergileri, zorunlu mesleki sorumluluk sigortasi
 • programda belirtilen turlar, 4 sabah kahvaltisi, 5 öğle yemeği ve 4 adet akşam yemeği (1 adedi nil üzerinde eğlenceli)
 • misir’da havalimani, kahire-hurghada, hurghada-luxor transferleri
 • kahire’de 2gece oda kahvalti -hurghada’da 2 gece soft herşey dahil (alkolsüz) konseptinde konaklama
 • seçilen kategoride 4* oteller
 • profesyonel rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • bordo pasaport misir vize ve servis ücreti € 35 (yeşil pasaporta vize uygulamasi yoktur)
 • yurtdişi çikiş fonu (devlete ödenen / uçuştan önce bankaya yatirilmalidir)
 • seyahat iptal ve sağlik güvence paketi : € 25 (70 yaş üzeri € 50)
 • istenebilecek pcr, antijen v.b. test masraflari
 • isteğe bağli turlar ve otel aktiviteleri 
 • yerel bahşişler (35 euro - turdan önce firmamiza ödenir)

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri