FETHİYE LİKYA TURU

Dalyan Tekne Turu - Kaunos Kral Kaya Mezarları - İztuzu Plajı Yüzme Molası - Göcek- Katrancı Koyu- Kaş

Kalkan  Kekova - Batık Şehir - Hamidiye Koyu - Kekova Adası - Yamaç Paraşütü

Tam gün Fethiye Kelebekler Vadisi Tekne Turu - Akyaka -Azmak Çayı Tekne Turu

4 GÜN 3 GECE DALAMAN LYKİA RESORT HOTEL KONAKLAMALI

TUR TARİHLERİ;

20 EYLÜL 2023 çıkışlı

Bandırma saat 23:30 hareket. Balıkesir Saat 01:00 hareket.

1. GÜN:  Dalyan Tekne Turu - Kaunos Kral Kaya Mezarları - İztuzu Plajı Yüzme Molası - Göcek - Katrancı Koyu

Yol güzergâhında kahvaltı molası sonrası   Muğla üzerinden Dalyan'a ulaşıyoruz Buradan bineceğimiz (ekstra) kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikayesini dinleyerek, kaya oyma kral mezarlarını görüyoruz. Dalyan Tekne Turu Sazlıkların oluşturduğu kanalda yapacağımız tekne turunu takiben Atlantik Okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz. Dalyan'dan sazlıkların ve Akdeniz'in kokusu üzerimize sinmiş olarak ayrılıyor ve Göçek'e gelerek burada serbest zaman veriyoruz. Kordon'da bulunan çay bahçelerinde İçilen sıcak çayların ardından otobüsümüzle ulaşacağımız ve 12 adalara hakim, eşsiz manzarası olan Katrancı Koyu seyir terasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Otelimize konaklama ve akşam yemeği.

KONAKLAMA: DALAMAN LYKİA RESORT HOTEL

2.GÜN: Kaş - Kalkan - Kekova Batık Şehir - Hamidiye Koyu - Kekova Adası

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında hareketle Eşsiz manzaraya sahip Kaş, Kalkan Kaputaş Plajı panoramik olarak görüyoruz buralarda vereceğimiz fotoğraf molaları sonrasında Üç ağız kasabasından teknemize biniyoruz (ekstra)  ve batık kent Kekova'yı gezmeye başlıyoruz. Kekova Tekne Turu, Kekova Adası, Tersane Koyu, Batık Liman, Simena Köyü (Kale Köyü), Hamidiye Koyu, Uçağız, Simena Kalesi, Korsan Mağarası gezileri ve yüzme molaları ardından otelimize dönüyoruz. Otelimize konaklama ve akşam yemeği.

KONAKLAMA: DALAMAN LYKİA RESORT HOTEL

3.GÜN: Yamaç Paraşütü - Tam Gün Fethiye Kelebekler Vadisi Tekne Turu Azmak Çayı Tekne Turu - Akyaka

Sabah (Arzu edenler sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz'e tekrar aşık olacaksınız.(Extra) Otelde alınan kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılarak Fethiye merkezden teknemize biniyoruz (ekstra). Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Dalyan Koyu, İblis Feneri, Karaca Ören Koyu tüm doğallığı ile sizlere unutulmaz bir göz ziyafeti sunacak. 4 durağı olan turumuzun mola yerleri sırasıyla Develi Plajı, Kelebekler Vadisi, Soğuksu, Gemiler Adası ve Akvaryum Koyu' dur. Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye limanına dönüyoruz. ardından otelimize ulaşıyoruz. Otelimize konaklama ve akşam yemeği.

KONAKLAMA: DALAMAN LYKİA RESORT HOTEL

4.GÜN: Azmak Çayı Tekne Turu - Akyaka

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine geliyoruz. Burada verilen Azmak Çayı Tekne Turunu (ekstra) yapmak için kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği Azmak Çayını görmek için nehre dümen kırıyoruz. Akyaka'dan ayrılıyoruz. Dönüş için hareket ediyoruz. Bir başka Karesi Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

KARESİ TURİZMİN YOL VE PROGRAM GÜZERGÂHINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR

NOT: TUR PROGRAMIMIZDAKİ EKSTRALAR REHBERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ MİNİMUM KİŞİ SAYISI SAĞLANDIĞINDA GERÇEKLEŞECEKTİR.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 3 Gece YARIM PANSİYON  Konaklama
 • 3 Sabah kahvaltısı – 3 Akşam yemeği
 • Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm özel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kekova Batık Şehir tekne turu 500 Tl (Öğle yemeği dahil)
 • Dalyan Tekne turu 500 Tl (Öğle yemeği dahil)
 • Kelebekler vadisi tekne turu 600 tl (Öğle yemeği dahil)
 • Azmak çayı tekne turu
 • Yamaç Paraşütü 

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri