Safranbolu & Amasra & Kastamonu Turu Tur Programı
Kalkış Yerleri: Balıkesir ve Bandırma
PROGRAM

BATI KARADENİZ TURU

SAFRANBOLU - CAM TERAS – AMASRA – KASTAMONU

27 KASIM 2020 HAREKETLİ

2 GÜN 1 GECE KASTAMONU MÜTEVELLİ HOTEL KONAKLAMALI

1.GÜN:  Saat 23:00 hareketle Bursa, İznik, Adapazarı üzerinden Safranbolu’ya ulaşıyoruz.

2.GÜN: Sabah aldığımız ekstra kahvaltı ardından Filyos Çayı ve Karadeniz Dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde dik yamaçları Karadeniz'le buluşturan bir yarımada ve 2 ada üzerinde kurulmuş olan, adını Kraliçe Amastris'den alan doğa harikası Amasra'yı gezmeye başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Kale İçi, Boğaz, Liman, Tahtacılar Çarşıları gezilerinin ardından Safranbolu’ya gidiyoruz ilk olarak Kristal Cam Terasa gidiyoruz burada fotoğraf molası veriyoruz. Adını vaktiyle bol yetişen safran bitkisinden alan ve Unesco tarafından Dünya Kültür mirası listesine alınan bu müze şehri, Safranbolu’yu (Cinci hanı, Arasta, Kaymakamlar evi, Hıdırlık tepesi, Semerciler, Demirciler, Baharatçılar, Bakırcılar Çarşıları vs.) geziyoruz. Kastamonu’ya hareket ediyoruz otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN:  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kurtuluş Savaşında emektar kenti Kastamonu’yu gezmeye başlıyoruz. Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Camii, Münüre Medresesi Elsanatları Çarşısı gezilerinin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra dönüş yolculuğumuz başlıyor.

KARESİ TURİZMİN YOL VE PROGRAM GÜZERGÂHINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

İptal Şartları

Altıeylul Mah Keçeci Sok No:22/A Altıeylul / BALIKESİR
0266 244 17 73


Bu çıktı 18.01.2021 12:40 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.