24 Kasım Öğretmenler Gününe Özel Selanik Turu Tur Programı
Kalkış Yerleri: Balıkesir ve Bandırma
PROGRAM

SELANİK TURU

GÜMÜLCİNE – İSKEÇE -  KAVALA – SELANİK

ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL SELANİK’TE ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü ANIYORUZ

22 KASIM 2019 HAREKETLİ

2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMALI

22 KASIM 2019 Saat 20:30 hareket. Çanakkale, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan‘a giriyoruz.

1.Gün 23 KASIM 2019 sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Gümülcine şehir gezimizi yapıyoruz. Gümülcine şehir Meydanı, Kılıç Heykeli ve tarihinin anlatımı, yeni ve eski cami, Kapalıçarşı, çekilmiş taze Türk kahvesi alışverişlerimiz sonrasında, İskeçe’ye hareket ediyoruz. Yeniden yapılandırılsa da kentin tarihi merkezindeki sevimli ahşap, taş binalar zamanla yorgun düşmüş. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. İskeçe bugünlerde, modern bir kent kimliğine sahip, zengin tarihi, doğası ve gelenekleriyle her yıl büyük miktarda yerli ve yabancı ziyaretçi kabul etmektedir. İskeçe turumuzdan sonra, Kavala’ya hareket ediyoruz. Kısa ve keyifli bir yolculuk sonrasında Kavala’ya ulaşıyoruz, Kavala’ da sırasıyla Pargalı İbrahim Paşa Camii, İmaret, Kavalalı Mehmet Ali Paşanın evi, heykeli, Mimar Sinan eseri olan su kemeri ve Eski Şehir ziyaretinde bulunuyoruz. Son olarak muhteşem Kavala Şehrini fotoğraflayabileceğiniz limanda fotoğraf molasının ardından Selanik’e doğru yolculuğumuz devam ediyor Selanik’teki otelimize yerleşiyoruz. İsteyen misafirlerimizle (ekstra) Yunan Taverna Gecesine gidiyoruz.

2. Gün 24 KASIM 2019 Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Selanik’ te ilk önce Ulu Önder Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz ve Atatürk evi ziyaretimiz sonrasında, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Osmanlı Hükümet Konağı, Aristoteles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender Heykeli, Aristoteles  Meydanı, Eski Selanik, “Ana Poli” göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun bitiminde Türkiye’ye dönüş yapmak için hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ve free-shop alışverişi için serbest zamanın ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Daha sonra Gelibolu-Lâpseki üzerinden uygun molalarla Bandırma’ya ve Balıkesir’e ulaşıyoruz. Başka bir KARESİ TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR

  • BALIKESİR’DEN TURUMUZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZİ STADYUM ÖNÜNDEN ALINARAK DÖNÜŞTE DE YİNE STADYUM ÖNÜNDE BIRAKILACAKTIR.
  • BANDIRMA’DAN TURUMUZA KATILAN MİSAFİRLERİMİZ BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ KARŞISINDAN ALINARAK DÖNÜŞTE DE YİNE BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ KARŞISINA BIRAKILACAKTIR.
  •  TUR ESNASINDA VE ARABADA UNUTULAN EŞYALARIMIZDAN KARESİ TURİZM SORUMLU DEĞİLDİR
  • KIRMIZI PASAPORTLU MİSAİFİRLERİMİZ 130 EURO  (TUR ÜCRETİNDEN HARİÇ) VİZE BEDELİ ÖDEYECEKLERDİR.

İptal Şartları

Altıeylul Mah Keçeci Sok No:22/A Altıeylul / BALIKESİR
0266 244 17 73


Bu çıktı 11.07.2020 07:43 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.