ATEŞLİ KÜBA TURU
28 ARALIK 2019 - 05 OCAK 2020 (YILBAŞI)

Alan Buluşması : 27 Aralık 2019 Cuma saat  23:00

 1.GÜN: İSTANBUL – HAVANA //  28 Aralık 2019 Cumartesi      
27 Aralık 2019 Cuma Saat 23.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.25’te Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 08.10’da Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.     

2.GÜN: HAVANA //  29 Aralık 2019 Pazar     
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.     
Öğle yemekli Benzersiz  Havana Turu: 105  $ ( Kişi Başı )     
Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği: 105 $ (Kişi başı) 

 3.GÜN: HAVANA // 30 Aralık 2019 Pazartesi     
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.     
Öğle yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu:        120 $ (Kişi başı)     
Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show: 95 $ (Kişi başı)

4. GÜN: HAVANA // 31 Aralık 2019 Salı  (YILBAŞI)     
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ve Kübanın ilk ekolojik Köyü olan Las Terrezas Köyü turumuza katılabilirler. Turumuz esnasında Haiti devriminden kaçan Fransız göçmenleri tarafından kurulmuş olan Amerika kıtasının ilk büyük kahve plantasyonu (tarlaları) göreceğiz. Unesco tarafından koruma altına alınan bu köyde, farklı endemik bitkileri, çeşitli kuş türlerini görüp, orman ve gölün manzarası eşliğinde doğanın tadını çıkarabileceksiniz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Tur bitimi otelimize transfer olacağız.  Konaklama otelimizde.      
Öğle yemekli Las Terrezas Köyü Turu: 105 $ (Kişi başı)     
      
5. GÜN: HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD // 01 Ocak 2020 Çarşamba       
Kahvaltının ardından Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra Trinidad’a doğru yola çıkacağız. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. Ardından otele transfer. Konaklama otelimizde.        

6.GÜN: CIENFUEGOS -  SANTA CLARA – VARADERO // 02 Ocak 2020 Perşembe     
Kahvaltının ardından Santa Clara’ya doğru yol alıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, Varadero'ya hareket ediyoruz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     

7. GÜN: VARADERO // 03 Ocak 2020 Cuma     
Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama otelimizde.       
      
8.GÜN: VARADERO – HAVANA - İSTANBUL // 04 Ocak 2020 Cumartesi     
Kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Havana’da bulunan havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.30’da Istanbul’a uçuş. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Yeni güne uçakta gireceğiz...     

9. GÜN: İSTANBUL // 05 Ocak 2020 Pazar     
Yerel saat ile 10:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.     

 
. ****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***** 

Küba X Large Paket (Opsiyonel)

330 $ Yerine 300 $ 
Vinales Vadisi ve Pinar del Rio (Öğle yemekli)    120 $ 
Benzersiz Havana Turu (Öğle yemekli)  105 $ 
Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği       105 $ 

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

Küba Large Paket (Opsiyonel)

225 $ Yerine 210 $ 
Vinales Vadisi ve Pinar del Rio (Öğle yemekli)    120 $ 
Benzersiz Havana Turu (Öğle yemekli)  105 $ 

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak      bileti   
 •  Havalimanı vergileri   
 • Havana’da 4*      Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama   
 • Trinidad’da 4*      Otelde 1 gece oda + kahvaltı konaklama   
 • Varadero’da 4*      Otelde 2 gece her şey dahil konaklama   
 • Havana,      Trinidad, Santa Clara ve Cienfuegos şehir turları   
 • Cienfuegos ve Santa Clara  şehir turları sırasında öğle yemekleri (yerel restoranda)   
 • Programda      belirtilen şehirlerarası transferler   
 • Havalimanı –      Otel – Havalimanı arası transferler,   
 • Türkçe Rehberlik      Hizmeti    

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )    
 • Vize Ücreti ( 55$ )   
 • Ekstra turlar,    
 • Seyahat Sigortası    
 • Kişisel harcamalar   
 • Ek bagaj ücretleri   

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri