ÜRDÜN HAZİNELERİLarge Paket (Ekstra)

1.Gün                   İSTANBUL – AKABE

30 Aralık perşembe saat 22:00’da Istanbul Havalimanında buluşuyor ve Türk Hava Yollarının TK 818 tarifeli seferi ile 31 Aralık Cuma saat 01:30’da Akabe uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 03:00’da Akabe’ye varışımızı takiben alanda bizi bekleyen aracımızla dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Odaların alınmasından sonra sabah kahvaltı saatine kadar serbest zamanımız olacak. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra  Akabe panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli  Glas Boat (Cam Tekne) turumuza (55 $ -Kişi başı) katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri,  mercan kayalıklarını ve bir çok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi  turumuz dahilinde alacağız. Tur bitiminde otele transfer.

 

2. Gün                  AKABE - ÖLÜ DENİZ - MABADA- NEBO DAĞI - AKABE

Kahvaltının ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz (105 $ -Kişi başı) turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre, yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan  Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise  Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz  Madaba’yı keşfetmek olacak.  Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan Rakkase dans şovuna ( Akşam yemeği dahil -55 $ Kişi başı)  katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş  ve konaklama otelimizde.

3. Gün                  AKABE

Kahvaltının ardından serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum (250$ -Kişi başı) turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Monastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği transfer saatine kadar odalarımızda dinleneceğiz.

4. Gün                 AKABE - İSTANBUL

Gece yarısından sonra havalimanına transfer ve Türk havayollarının TK 819 tarifeli seferi ile saat 03:55’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Sabah saat 07:40’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle… 

Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz Turu

 $   105,00

Tüm gün Petra & Wadi Rum turu

 $   250,00

 

 

Toplam

$  355,00

355 $ Yerine 320 $


**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
 • Havalimanı ve otel vergileri
 • Akabe’de 3* otellerde 4 gece kahvaltı dahil konaklamalar
 • Akabe şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimizin İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL)
 • Ekstra Turlar ve paketler
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Seyahat sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
31 Aralık

1.Ek Bilgiler

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık

Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Ürdün Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır Boykot Yasası gereği, pasaportlarında İsrail’e giriş-çıkış damgası bulunan kişilerin ülkeye girişlerine izin verilmemektedir.

Uçuş Süreleri

İstanbul - Akabe - İstanbul arası yaklaşık 2 saat 30 dakikadır.

Para Birimi

Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı’dır.

Saat Dilimi

Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir. GMT +2

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşam- ları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şap- ka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır. Turumuz tam pansiyondur ve yenecek yemeklerde damak zevkinize uygunluğu siz de fark edeceksiniz.

Elektrik

Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F tipidir. Örneklerini http://www.iec.ch/worldplugs/t... ve http://www.iec.ch/worldplugs/t... adreslerinden görebilirsiniz.

Alışveriş

Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdurUçuş Adı:ISTANBUL - AKABE
Buluşma:2021-12-30T22:00:00
Kalkış:2021-12-31T01:30:00
Varış Tarih:2021-12-31T03:00:00
Varış Havalimanı:AQJ
Kalkış Havalimanı:IST
Varış Havalimanı:Aqaba
Kalkış Havalimanı:İSTANBUL
Havayolu:Türk Havayolları
Uçuş Kodu:TK 818

Uçuş Adı:AKABE - ISTANBUL
Buluşma:T:00
Kalkış:2022-01-03T03:55:00
Varış Tarih:2022-01-03T07:40:00
Varış Havalimanı:IST
Kalkış Havalimanı:AQJ
Varış Havalimanı:İSTANBUL
Kalkış Havalimanı:Aqaba
Havayolu:Türk Havayolları
Uçuş Kodu:TK 819

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri