Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 


SİNGAPUR-MALEZYA-VİETNAM-HONG KONG TURU THY 24 TEMMUZ - 03 AĞUSTOS 2020 (KURBAN BAYRAMI)X Large Paket (Opsiyonel)Large Paket (Opsiyonel)

Alan Buluşması: 23 Temmuz 2020 Perşembe saat 22.30


1. GÜN: İSTANBUL – SİNGAPUR //  24 Temmuz 2020 Cuma

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.00’te Türk Havayolları’na ait TK 54 sefer sayılı uçak ile Singapur’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 10 saat 20 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 17.50’de Singapur Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: SİNGAPUR //  25 Temmuz 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından Singapur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.  Panaromik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapur’un simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Şehir gezisinin ardından ekstra olarak düzenlenecek Sentosa adası turuna katılabilirler. Sentosa Singapurluların haftasonlarını değerlendirdikleri Singapur'un en büyük adası. Öncelikle teleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Ada üzerinde önce Butterfly Park & Insect Kingdom'ı gezeceğiz, sonra adanın sahilinde yapılan muhteşem ışık ve lazer gösterisini izleyeceğiz. Sentosa park gezimiz sonrası kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Sentosa adası turu : 75 USD

3.GÜN: SİNGAPUR – KUALA LUMPUR // 26 Temmuz 2020 Pazar

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemleri sonrası Kuala Lumpur’a uçuyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile Kuala Lumpur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz da panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. GÜN: KUALA LUMPUR // 27 Temmuz 2020 Pazartesi

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz Batu Mağaraları & Ateş böceği turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu gezimizde binlerce yıl öncesinden günümüze gelen kireçtaşı oluşumlarının içerisinde Hindu dinine ait eski tapınakları ve birbirinden renkli batik işleme atölyelerini göreceğiz. Tur Sonrası Kuala Lumpur otelimize geri dönüyoruz.

Batu Mağaraları  & Ateş Böceği Gezisi : 75 USD

5.GÜN: KUALA LUMPUR   // 28 Temmuz 2020 Salı

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Yağmur Ormanları Turumuzu katılabilirler. Bu gezimizde Kuala Lumpur’un en önemli Tropikal ormanlarından birinde zaman geçireceğiz. Gerçek bir tropikal ormanda olmanın hissini yaşayacağınız gezimiz esnasında ayrıca hala daha bu ormanlarda yaşayan geleneksel Malay orman köylülerini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kuala Lumpur’a geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Kuala Lumpur Yağmur Ormanları Gezisi: 60 USD

6. GÜN: KUALA LUMPUR - SAYGON // 29 Temmuz 2020 Çarşamba

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Vietnam Saygon uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemleri sonrası Sayhon’a hareket edeceğiz. Varışımızın ardından özel aracımızla Vietnam şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz esnasında Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Şehir turumuz sonrası rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cu Chi Tünelleri turuna çıkıyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turumuzun bitişiyle geri dönüyoruz . Geceleme otelimizde.

Cu Chi Tünelleri Gezisi : 40 USD

7.GÜN: SAYGON // 30 Temmuz 2020 Perşembe

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberlerimizin ekstra düzenleyeceği Mekong Deltası turuna katılabilirler. Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Ardından Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gezi sonrası otelimize geri dönüyoruz ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Mekong Deltası Gezisi öğle yemekli : 65 USD

8. GÜN: SAYGON - HONG KONG  // 31 Temmuz 2020 Cuma

Sabah kahvaltısı otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Hong Kong uçuşumuz için bilet, bagaj ve biniş işlemleri sonrası hareket ediyoruz. Hong Kong’a varıyoruz.                   * Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Kowloon, Causeway Bay, Victoria Tepesi, Aberdeen Balıkçılar Koyu, Repulse Bay ve Tin Hau tapınağı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Hong Kong Körfezi tekne gezisine katılabilirler. Turumuzda canlı müzik ve açık büfe servisimiz ile Hong Kong'un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Akşam etkinliği : Yemekli Hong Kong Körfezi Tekne gezisi :  90 USD

* ara uçuş saatine göre panaromik şehir turu bir sonraki gün yapılabilir. 

9. GÜN: HONG KONG // 1 Ağustos 2020 Cumartesi

Sabah otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Çin Cumhuriyeti içerisinde özerk bir bölge olan Macau Adası gezimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Macau Adası turu öğle yemeksiz: 140 USD

10. GÜN: HONG KONG - İSTANBUL // 2 Ağustos 2020 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında  transfer saatimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Ocean park gezisini gerçekleştireceğiz. Bu gezimize dünyanın en iyi akvaryumlarından biri ile başlıyoruz. Çin' in simgesi olan sevimli pandalardan sonra teleferikle Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde parkımızın eğlence merkezine geçiyoruz. Burada, yunus balıkları ve fokların gösterilerini izleyebilme ve diğer aktivitelerle doyasıya eğlenme imkânı bulacaksınız. Sonrasında Hong Kong’da kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Ardından havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. İstanbul uçuşumuz için bilet, bagaj ve biniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 23:00’de TK 71 sefer sayılı uçuşumuz ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.   

Ocean Park Gezisi: 90 USD

11. GÜN: İSTANBUL // 3 Ağustos 2020 Pazartesi

Yerel saat ile 05:20’de  İstanbul’a varışımızın ardından turumuzu noktalıyoruz.


. ****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Hong Kong - Macau Adası

 $ 140,00

Singapur -Sentosa adası

 $   75,00

Kuala Lumpur - Batu Caves Gezisi

 $   75,00

Saigon - Cu Chi Tünelleri Gezisi

 $   40,00

Saigon - Öğle yemekli Mekong Deltası

 $   65,00

395 $ Yerine 365 $

**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.


Hong Kong - Macau Adası

 $ 140,00

Singapur -Sentosa adası

 $   75,00

Kuala Lumpur - Batu Caves Gezisi

 $   75,00

Saigon - Cu Chi Tünelleri Gezisi

 $   40,00


330 $ Yerine 300 $

**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler


 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Singapur gidiş / Hong Kong– İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Singapur- Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Saygon, Saygon-Hong Kong arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Kuala Lumpur  4* otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Singapur 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Saygon’da  4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Hong Kong’da 2 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Kuala Lumpur, Singapur, Saygon ve Hong Kong şehir turları,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )
 • Vietnam C1 belgesi ( 80 USD tek girişli)
 • Vietnam Vize Ücreti ( 55$ )
 • Programda belirtilen Ekstra turlar
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Ek bagaj ücretleri
Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
Singapur: 4* Grand Pasific vb. http://www.hotelgrandpacific.com.sg/ Kuala Lumpur : 4* Mercure Shaw Parade vb. https://www.accorhotels.com/tr/hotel-9279-mercure-kuala-lumpur-shaw-parade/index.shtml Saygon : 4* Novotel Saigon vb. http://www.novotel-saigon-centre.com/ Hong Kong: 4* Regal Hotel Kowlooon vb. https://www.regalhotel.com/regal-kowloon-hotel/en/home/home.html 12 6 2099 USD 2099 USD 2898 USD 430 USD 2049 USD
Singapur: 4* Grand Pasific vb. http://www.hotelgrandpacific.com.sg/ Kuala Lumpur : 4* Mercure Shaw Parade vb. https://www.accorhotels.com/tr/hotel-9279-mercure-kuala-lumpur-shaw-parade/index.shtml Saygon : 4* Novotel Saigon vb. http://www.novotel-saigon-centre.com/ Hong Kong: 4* Regal Hotel Kowlooon vb. https://www.regalhotel.com/regal-kowloon-hotel/en/home/home.html 12 4 2049 USD 2049 USD 2848 USD 430 USD 1999 USD
Singapur: 4* Grand Pasific vb. http://www.hotelgrandpacific.com.sg/ Kuala Lumpur : 4* Mercure Shaw Parade vb. https://www.accorhotels.com/tr/hotel-9279-mercure-kuala-lumpur-shaw-parade/index.shtml Saygon : 4* Novotel Saigon vb. http://www.novotel-saigon-centre.com/ Hong Kong: 4* Regal Hotel Kowlooon vb. https://www.regalhotel.com/regal-kowloon-hotel/en/home/home.html 12 6 2149 USD 2149 USD 2948 USD 430 USD 2099 USD
Singapur: 4* Grand Pasific vb. http://www.hotelgrandpacific.com.sg/ Kuala Lumpur : 4* Mercure Shaw Parade vb. https://www.accorhotels.com/tr/hotel-9279-mercure-kuala-lumpur-shaw-parade/index.shtml Saygon : 4* Novotel Saigon vb. http://www.novotel-saigon-centre.com/ Hong Kong: 4* Regal Hotel Kowlooon vb. https://www.regalhotel.com/regal-kowloon-hotel/en/home/home.html 12 4 1999 USD 1999 USD 2798 USD 430 USD 1949 USD

1.Ülke Hakkında

Vietnam

Vietnam; doğal güzellikleri, yakın geçmişte yaşanmış savaşları ve zengin tarihiyle gezginleri kendisine çekiyor. 

Verdiği özenli hizmet, Uzak Doğu’ya has nezaket ve misafirperverliği de ziyaretçilerini en çok memnun eden detaylardan bir tanesi.

Coğrafi görüntüsüyle de alakalı olarak “Şaha Kalkan Ejderha” olarak da anılan ülkenin iki önemli şehri, başkent Hanoi ve Saigon. Eski imparatorluk başkenti Hue ise tarihi dokusuyla yine kültür turizminde önemli bir yere sahip.

Şehrin kuzey ve güneyinde gezilen iki önemli yer mevcut: İlki; Kuzey Vietnam’ın Güney hükümetiyle girdiği savaşta kullanılan Cu Chi Tünelleri. Yaklaşık iki saat mesafede bulunan dört bin iki yüz kilometre uzunluğundaki Mekong Nehri Deltası ise; diğer bir ilgi noktası. Deniz üzerindeki günlük yaşam için tekne ve kayıklarla yapılan geziye, bölgede yetişen ve çoğu ülkemizde bulunmayan tropikal meyveler ise ayrı bir lezzet katıyor.

En çok ziyaret edilen iki şehrin dışında; Hue, Hoi An, Danang ve Sapa Bölgesi de çok turist çeken yerler. Nüfusun büyük bir kısmı, kadim inanışlara gönlünü vermiş; bunlar Daoizm, Konfüçyusçuluk, Animizm ve yüzyıl önce ortaya çıkan bir inanış olan Cao Daizm ve Hristiyanlık. 17.yy’dan itibaren gelen misyonerler sayesinde Müslümanlık da hatırı sayılır bir din haline gelmiş.

Tropikal havası, eşsiz meyveleri, lezzetli mutfağı ve tarihiyle kaçırılmaması gereken bir ülke Vietnam.

Gezilecek Yerler

Hanoi

Başkent Hanoi'nin en dikkat çeken yerlerinden birisi kuşkusuz hemen merkezde bulunan Hoan Kiem Gölü. İsmini mitolojik bir efsaneden alan gölün çevresinde bulunan sokaklarda, bisikletli çekçeklerle bir saatlik tur yaparak şehrin eski ve tipik dokusunu yaşamak gerek.

Yıllarca devlete yönetici yetiştirmiş, şimdilerde bir tapınak olarak işlevini sürdüren, en eski üniversite ”Edebiyat Tapınağı” görülmeye değer yerlerden.

Ülkenin kırsal kesiminde yüzyıllardır eğlence olarak gerçekleştirilen Su Kuklası Tiyatrosu ise yine günümüzde hala Vietnam kültürünün en güzel örneklerinden biri olarak devam ediyor.

Saigon

1975 öncesi Güney Vietnam hükümetinin başkenti Saigon, ismini hemen şehrin ortasından geçen nehirden alıyor.

Ülkenin en kalabalık şehri ünvanına sahip şehrin dinamik görüntüsü içinde, yaklaşık 800 bin motosiklet ve benzeri aracı da görmek mümkün.

Merkezde bulunan pazar yeri, gündüz olduğu kadar geceleri de hareketli.

Sabahları güneşin doğuşuyla birlikte parklara doluşan insanlar, güne spor yaparak başlıyorlar.

Halong Bay

Mevsimine göre teknelerde bir gece konaklayarak veya yarım gün sürecek bir geziyle, doğasıyla kendine hayran bırakan Halong Körfezi, Vietnam gezisinin olmazsa olmazı.

Sıkça Sorulan Sorular

- Sağlık

Vietnam’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

- Vize Bilgileri

Vietnam vizesi için öncelikle, Vietnam dış işleri Bakanlığı’ndan özel adınıza özel bir davetiye alınması gerekmektedir. Bu davetiyenin gelmesi 2-3 haftayı bulabilir. Bu nedenle tura katılmayı düşünüyorsanız 1 ay öncesinden tura kaydınızı yaptırmanızı öneririz.

- Uçuş Süreleri

İstanbul ile, ülkenin en önemli şehirlerinden Ho Chi Minh City arası uçuş süresi yaklaşık olarak 12 saat 40 dakikadır.

- Para Birimi

Vietnam’ın para birimi Vietnamese Dong’dur (VND). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

- Saat Dilimi

Türkiye ile +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkede saat 17.00’dir.

- Yemek Kültürü

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

- Alışveriş

Hanoi’de ara sokaklara dağılmış geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından zengin olan Hanoi'de her şey çok ucuz.

- Sosyal Yaşam

Özellikle başlıca şehirler ve bölgeler dışında Vietnam giyim standartları oldukça muhafazakar. Tapınak ve dini yerleri ziyaret esnasında şort ve kolsuz t-shirtler giymekten kaçınmalısınız. Vietnam’da pirinç dolu tabağa çubukların batırılmış halde bırakılması yakılan bir ölüyü andırdığı için oldukça uğursuz kabul ediliyor.

2.Ek Bilgiler

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık

Kuala Lumpur, Sinapu, Macau ve Taipe’ye girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için (Single-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 80 Usd karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 55-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Kuala Lumpur arası : 10 saat 35 dakika, Cakarta– İstanbul: 12 saat

Para Birimi

Singapur’un para birimi SGD Singapur Doları, Malezya’nın para birimi MYR Ringgit, Endonezya’nın ise IDR Endonezya Rupiahı dır. Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi

Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik  saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kuala Lumpur’da  17:00 dır

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik

Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/t... ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

Alışveriş

Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. ?. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

3.İptal Şartları

4.Vize Bilgileri