Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 


İzlanda Turu 23 - 27 Mayıs 2020 Şeker Bayramı ÖzelX Large Paket (Opsiyonel)

1.Gün:  İstanbul - Oslo - Reykjavik // 23 Mayıs 2020 Cumartesi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları  TK 1751 sefer sayılı uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Oslo’ya varışımızın ardından İzlanda Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Keflavik Havalimanı’na varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Başkent Reykavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey Kutbu’na en yakın  başkenti olan  şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykjavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims Kilisesi’ne geçeceğiz. Hallgrims Kilisesi, 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin Gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

  

2. Gün: Reykjavik // 24 Mayıs 2020 Pazar

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Golden Circle (Altın Halka) turumuza katılabilirler. İlk ziyaret noktamız Thingvelir Ulusal Park’ı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika, Avrasya ve Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir Vadisi aynı zamanda İzlanda haklı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı  Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir Ulusal Parkı’ndan ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal Alanı’na ulaşacağız. Burada hâlâ aktif durumdaki Strokur Gayzeri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10.000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzeri göreceğiz. Ardından İzlanda’nın en güzel şelalelerinden olan Hvita Nehri Kanyonu’nda bulunan Gulfoss’a (Altın Şelale) gidiyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımızı çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.   

Altın Halka Turu: 120 €  (Kişi başı) 

  

3. Gün: Reykjavik - Güney Kıyıları // 25 Mayıs 2020 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Kıyıları (Vik) turumuza katılabilirler.   Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı sizlere muhteşem bir görsel sunuyor.  60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğindeki diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır.  Ardından ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah kumsal ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey Burnu’nda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Güney Kıyıları Turu: 175 €  (Kişi başı) 

  

4. Gün: Reykjavik - Mavi Lagün // 26 Mayıs 2020 Salı

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Lagün turuna katılabilir. Mavi Lagün İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcasıdır. Misafirlerimiz Comfort Spa Paketi ile kaplıcanın tadına varacaklar. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında turun tüm yorgunluğunu atacağız. Mavi Lagün ardından otele dönüş. Öğleden sonra Reykjavik şehrinde serbest zaman  geceleme otelimizde. 

Mavi Lagün Turu (Comfort Spa Paketi Dahil) : 175 €  (Kişi başı)    

  

5. Gün: Reykjavik - Oslo - İstanbul

Odaları boşaltıp Keflavik Havalimanı’na transferin ardından İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından uçak değiştirip Türk Hava Yolları TK1754 seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 

***** Ekstra turlar minimum 14 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

  


470 € Yerine 440 €

Altın Halka Turu             

120 €

Güney Kıyıları Turu                            

175 €

Mavi Lagün Spa Comfort Paket Dahil

* Comfort Paket (Kaplıca girişi,havlu, 1 içecek, maske)

175 €

**** Ekstra turlar minimum 14 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Oslo - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
 • İzlanda Hava Yolları ile Oslo - Reykjavik - Oslo ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • 3* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Reykjavik Şehir Turu


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu (50 TL)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar,
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Ek bagaj ücretleri
Otel Çocuk Yaş Sınırı Kota Çift Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Tek Kişilik Ekstra Bebek Ekstra Çocuk
3* Lights Hotel vb www.keahotels.is/en/hotels/reykjavik-lights 12 10 1249 EUR 1249 EUR 1799 EUR 500 EUR 1199 EUR

1.Ülke Hakkında

İzlanda

2.Ek Bilgiler

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık

Norveç’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Vize Bilgileri

İzlanda Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Schengen vizeniz yok ise acente yetkiliniz ile irtibata geçmenizi öneririz.

Uçuş Süreleri

İstanbul - Oslo arası uçuş 3 saat, 45 dakika

Oslo -  Reykjavik arası 3 saat, 50 dakika   

Para Birimi

Ülkede İzlanda Kronası kullanılmaktadır. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

ülkeden biridir ve resmi para birimi balboa’dır. Amerikan doları çekleri ve madeni paralarının kullanımı oldukça yüksektir. Kosta Rika'nın para birimi Colon'dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi

Türkiye ile İzlanda arasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 17.00 iken İzlanda’da 14.00.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

İzlanda’da İskandinav Mutfağı’na sahip olan bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.

Elektrik

Türkiye’de kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 volt AC, 50Hz akımına sahiptir.

Alışveriş

İzlanda’da gideceğimiz küçük kasabalarda çok fazla alış-veriş imkanımız olmamakla birlikte ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler alabilirsiniz. Özellikle Reykjavik'te güzel alışveriş merkezleri bulunmaktadır.

3.İptal Şartları

4.Vize Bilgileri