ISPARTA GÜL HASADI TURU

ISPARTA GÜL BAHÇELERİ  

DENİZLİ - PAMUKKALE – HİERAPOLİS ANTİK KENTİ  LAODİKEİA ANTİK KENTİ

16 MAYIS 2020 Hareketli

06 HAZİRAN 2020 Hareketli

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI

1.GÜN: Denizli - Pamukkale -Travertenler -Hierapolis Antik Kenti –Laodikeia antik kenti

Saat 04:00 hareket. Denizli ye doğru hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından turumuz başlıyor. Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden 1988’den bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale ye doğru hareket ediyoruz. Menderes Nehri Vadisi’nde, doğal bir sit alanı olan Pamukkale, bembeyaz travertenleriyle ziyaretçilerini bir gelin gibi karşılıyor. Denizli ovasına hâkim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar hafızalarınızda kalacak. Hierapolis Antik Kentini ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti ile iç içe. Yalnızca ülkemizin değil dünyanın da en önemli antik kent bölgelerinden olan Hierapolis Antik Kenti, tıpkı travertenler gibi UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Bergama Krallığı’nın günümüze bıraktığı eşsiz antik miras, kurulduğu MÖ 197’de bile termal kaynakları ve şifalı özellikleriyle ünlüydü. İsmini içinden termal suların ve kendisine yaklaşan canlıların ölümüne neden olan gazın (karbondioksit) çıktığı bir mağaranın varlığından alan Hierapolis, “Kutsal Kent” anlamına geliyor. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Laodikeia antik kentine hareket ediyoruz. Laodikeia Antik Kenti halen kazıların devam ettiği ancak gün ışığına da çıkartılan büyük alanların olduğu değerli bir antik kent. Kentin giriş yolu depremlerden dolayı devşirme usulü nereden ne bulunursa eklenen sütunlardan oluşturulmuş bundan dolayı görsel bir bütünlük yok. Yine aynı yolun deliklerinin altındaki sistem antik çağ kanalizasyonudur, yoldaki oyuklar ise at arabalarının izleridir. Tarihi M.Ö. 1. yy’a uzanan Laodikeia’nın hristiyanlığın başlangıç noktalarından birisi olduğu ve Anadolu’daki ilk 7 kiliseden birinin burada inşaa edildiği düşünülüyor. Kuzgun renkli koyunlardan elde edilen tekstil ticareti Efes limanından İtalya’ya kadar ulaştığından dolayı Anadolu’nun en zengin kentlerinden birisiymiş. Antik kentin şimdiki ev sahipleri dikkate çekici boyutlardaki kertenkeleler. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Denizli merkeze geçiyoruz. Ekstra Dileyen misafirlerimiz teleferikle Denizli’yi kuşbakışı görebileceğiniz yere çıkabilir burada çay kahve içebilirsiniz. Ardından Denizli de alışveriş molası veriyoruz. Denizli deki turumuzu tamamladıktan sonra Isparta ya doğru hareket ediyoruz ve direk otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: Hilton Garden Inn / ISPARTA

2.GÜN : Isparta - Gül Bahçeleri -Gül Toplama – GÜL Fabrika Gezisi -Geleneksel ve Modern Gülyağı Yapımı İzlenilmesi-Yöresel Lezzetler -Güllü Ürünler Alışverişi –Isparta merkez

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra erken saatlerde Dünyanın en büyük gülyağı üreticisi  Isparta 'nın Gönen ilçesine bağlı Güneykent beldesine doğru yola çıkıyor ve turumuza buradan başlıyoruz. Türkiye’nin bahçesi Isparta’da güller Mayıs ayında açıyor.. Gül Bahçelerini geziyoruz. Gül hasadı yapan işçilerin bilgilendirmesi ve yönlendirmesiyle gül toplama faaliyetimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki faaliyetimizin ardından, güllerin işlenip yağlarının çıkarıldığı yağ haneye geçip eski usul ve yeni usul yağ çıkarma işlemleri, makinaları hakkında bilgi alıyoruz. Güneykent Kültür evinin gezilmesi ve alış veriş için serbest zamanın ardından, meşhur Isparta kebabını tatmak üzere Isparta şehir merkeze geçiyoruz. Öğlen yemeğimizin alıyoruz. Firdevs Paşa Camii ve Bedesteni, Isparta Müzesi gezilerimizi yapıp Isparta merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Isparta gezimizi tamamladıktan sonra dönüş için hareket ediyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 1 Gece Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Otelden alınan 1 Sabah Kahvaltısı 1 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası    

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar, Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Konaklama Vergisi Otele Giriş Esnasında Misafirler Tarafından Ödenir.

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
06 Haziran

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri