YILBAŞI ÜRDÜN TURU
30 ARALIK 2019 - 03 OCAK 2020

1.Gün:  İSTANBUL – AMMAN // 30 Aralık 2019 Pazartesi        
29 Aralık 2019 Pazar günü saat 22:15’te İstanbul havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşuyoruz.  Bagaj – check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz. Türk Hava Yolları TK 814 tarifeli seferi ile 01:45'te Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Yerel saat ile saat 03:35’te Amman’a varıyoruz. Alandan otelimize transfer oluyor ve otelde kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrası Amman şehir turumuzu yapıyoruz.  Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az  19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu ,  Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Ekstra olarak düzenlenecek 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuza katılabilirsiniz. Turumuzun ardından  otele transfer  ve konaklama otelimizde.     
Jerash Turu:  60 $ (Kişi başı)

2.Gün:  AMMAN – ÖLÜ DENİZ- MABADA- NEBO DAĞI // 31 Aralık 2019 Salı  (Yılbaşı Gecesi)     
Kahvaltının ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli  Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan  Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise  Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz  Madaba’yı keşfetmek olacak.  Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz yılbaşı gecesini otelin düzenleyeceği organizasyonlara katılarak veya dışarı çıkıp şehrin kalbinde kutlayarak yeni yıla girebilirler. (Gala yemeği düzenlenmeyecektir ve tur fiyatına dahil değildir) Turumuzun ardından otele dönüş  ve konaklama otelimizde.     
Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz ( Yüzme & Yemek dahil ) Turu:  105 $ (Kişi başı)     
      
3.Gün:  AMMAN – AKABE // 01 Ocak 2020 Çarşamba      
Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli  Glas Boat (Cam Tekne) turumuza katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri,  mercan kayalıklarını ve bir çok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi  turumuz dahilinde alacağız. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan  Rakkase dans şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş  ve konaklama otelimizde.     
Akşam Etkinliği: Rakkase Dans Şovu ( Akşam yemeği dahil ) : 55 $ (Kişi başı)      
Glas Boat (Cam Tekne) Turu (Öğle yemekli: 55 $ (Kişi başı)      
      
4.Gün:  AKABE // 02 Ocak 2020 Perşembe     
Kahvaltının ardından serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Monastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası dinlenmek için otelimize hareket edeceğiz.  Konaklama otelinizde. 
Tüm gün Petra & Wadi Rum turu (öğle ve akşam yemekli): 250$ (Kişi başı)     
      
5.Gün:  AKABE-İSTANBUL // 03 Ocak 2020 Cuma     
Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer olacağız. Türk havayollarının TK 819 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:05’de Istanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 07:40’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle..       
                  **** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***** 

Ürdün Large Paket (Opsiyonel) 355 $ Yerine 320 $

 Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz Turu 105 $ 
Tüm gün Petra & Wadi Rum turu 250 $ 

 Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. 
Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Amman/ Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri   
 •  Havalimanı ve otel vergileri   
 • Varış günü otelde veya yerel restoranda sabah kahvaltısı   
 • Amman ve Akabe’de 4* otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklamalar   
 • Amman ve Akabe şehir turları   
 • Amman şehir turu   
 • Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimizin İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 50TL )
 • Ekstra (Opsiyonel) Turlar  ve paketler    
 • Yılbaşı gala yemeği   
 • Öğle ve akşam yemekleri    
 • Yemeklerde alınacak içecekler   
 • Seyahat sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler  

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri