4 YILDIZLI KÜBA TURU

23.06.2019 - 01.07.2019 (9 Gün, 8 Gece)

1. GÜN: İSTANBUL – PARİS – HAVANA //  23 Haziran 2019 Pazar

Saat 01.15’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 04.15’te Air France’a ait AF1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 40 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 07.00’de Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 16.10’da AF 946 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 10 saat 10 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 20.05’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.     
 

2.GÜN: HAVANA //  24 Haziran 2019 Pazartesi

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu:     120 $ (Kişi başı)     
Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show: 95 $ (Kişi başı)     
     
3.GÜN: HAVANA // 25 Haziran 2019 Salı 

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.

Benzersiz Küba Turu: 105 $ ( Kişi Başı )     
Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği: 105 $ (Kişi başı)     
     
4. GÜN: HAVANA // 26 Haziran 2019 Çarşamba

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.     
Öğle yemekli Hemingway turu : 65 $ (Kişi başı)

5.GÜN: HAVANA -  SANTA CLARA – REMEDIOS – CAYO SANTA MARIA // 27 Haz. 2019 Perşembe

Kahvaltının ardından Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Remedios Kasabasını geziyoruz. Buradaki gezimiz sırasında kasabanın ana kilisesi olarak da bilinen ve yüzyıllar boyunca korsanları ve sömürgecileri bölgeye çektiği için geçmişte beyaz boya ile kapatılmaya çalışılan  fakat sonra restore edilerek ortaya çıkartılan 13 altın kemere ev sahipliği yapan Iglesia San Juan Bautista de Remedios’u göreceğiz. Sonrasında ise  Santa Clara yolculuğumuz devam edecek. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve yemek sonrası özel otobüsümüz ile Cayo Santa Maria’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     

6. GÜN: CAYO SANTA MARIA // 28 Haziran 2019 Cuma

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama.

7.GÜN: CAYO SANTA MARIA - TRINIDAD -HAVANA  // 29 Haziran 2019 Cumartesi

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Varışta panoramik Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktansonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası özel otobüsümüz ile Havana’ya hareket ediyoruz. Geceleme ve konaklama otelimizde.      

8. GÜN: HAVANA – AMSTERDAM // 30 Haziran 2019 Pazar

Kahvaltı sonrası havaalanı transferine kadar şehri gezmek için serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. KLM  havayollarının KL-724 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:40’da Amsterdam’a uçuş. Geceleme.     

9.GÜN: AMSTERDAM – İSTANBUL // 01 Temmuz 2019 Pazartesi

Yerel saat ile 08:05’de Amsterdam’a varış. KL-1613 sefer sayılı uçuş ile saat 11:40’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.     

  ****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***** 

Küba X Large Paket (Opsiyonel)

330 $ Yerine 300 $ 
Vinales Vadisi ve Pinar del Rio 120 $ 
Benzersiz Küba Turu 105 $ 
Geleneksel Küba Müzikleri Eşliğinde Akşam Yemeği 105 $ 

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

Küba Large Paket (Opsiyonel)

225 $ Yerine 210 $ 
Vinales Vadisi ve Pinar del Rio 120 $ 
Benzersiz Küba Turu 105 $

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Air France Tarifeli      seferi ile İstanbul-Paris-Havana/ Air France Havayolları ile Havana – Paris      – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti   
 •  Havalimanı      vergileri   
 • Havana’da 5*      Otelde 5 gece oda + kahvaltı konaklama   
 • Öğle yemekli Havana şehir turu   
 • Cayo Santa Maria’da      5* Otelde 2 gece her şey dahil konaklama   
 • Havana’daki ilk      gecemizde akşam yemeği      (otelde),    
 • Trinidad ve Santa Clara  şehir turları sırasında öğle yemekleri (yerel restoranda)   
 •  Havana, Remedios,      Trinidad, Santa Clara şehir turları   
 • Programda belirtilen      şehirlerarası transferler   
 • Havalimanı –      Otel – Havalimanı arası transferler,   
 • Türkçe Rehberlik  Hizmeti    

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )    
 • Vize Ücreti ( 55$ )   
 • Ekstra turlar,    
 • Seyahat Sigortası    
 • Kişisel harcamalar   
 • Ek bagaj ücretleri   

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:
23 Haziran
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
23.06.20191599.00 USD2124.00 USD 1599.00 USD0 - 2 Yaş 48000.00 USD
3 - 11 Yaş 1549.00 USD
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri