GURME ANTAKYA GEZİSİ

3 GÜN 2 GECE ANTAKYA BOĞAZİÇİ HOTEL KONAKLAMALI

 

1.Gün: Saat 02:00 hareket. İzmir Adnan Menderes havalimanına gidiyoruz. Saat 07:15 uçağıyla Adana’ya uçuyoruz. Saat 08:40 Adana Havalimanına iniş bizi bekleyen aracımıza biniyoruz. Adana’da Kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Antakya’ya doğru yolculuğumuz devam ediyor yaklaşık 2 bucuk saat sonra Antakya’dayız. Turumuza dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen S.t. Pierre Kilisesi ile başlıyoruz. Kilise içinde, kutsal vaftiz kuyusu, Sunak, kaçış tüneli, M.S. 5. yüzyıl mozaiklerini, Aziz Pierre heykeli ve kürsüsünü gördükten sonra, Dünya'nın en büyük mozaik müzesini geziyoruz. Rehberimizin anlatacağı mitolojik öyküler ile mozaiklerin adeta canlandığını hissedeceğiniz müze gezimizin sonrası Öğle yemeği için Antakya’nın Yöresel yemeklerini Yemek için serbest zaman veriyoruz.. Özel Antakya peynirinden yapılan künefe yemek için sokakların içinde kayboluyoruz. Öğle yemeğinden sonra Dünyanın ışıklandırılmış ilk caddesi olan Herod caddesi üzerinde panoramik bir eski Antakya şehir turu yapıp Anadolu'nun ilk camisi Habibi Necar camisini ziyaret ediyoruz. Eski bir konak avlusunda kahvelerimizi içiyoruz. Ezan, Çan, Hazan seslerinin duyulduğu Sarımiye Camii, Cami duvarına bitişik Katolik kilisesi ve hemen caminin karşısındaki Sinegog (havra)' u ziyaret edip rehberimiz eşliğinde eski Antakya sokakları arasında küçük bir yürüyüş yapıyoruz. Şenköylülerin kadınların oluşturduğu  kooperatif olarak kullanılan  Antakya bölgesinin yöresel sabun ve lezzet diyarından doğal yollar ile hazırlanan küçük bir mağazaya uğrayarak yöresel ürünler hakkında bilgi alıyoruz. Otelimize yerleşme ve Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hatay'ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ilçesine doğru gezimiz başlıyor. Samandağ'a giderken Akdeniz'in tüm doğal bitki örtüsünü görebileceğiniz bir güzergâhtan geçerek ilk olarak batı ayaz kanyonunda bir fotoğraf molası veriyoruz. Kanyondaki molamızın ardından Hz. Musa'nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1.5 dönümlük gölgesinde bir çay molası veriyoruz. Biraz dinlendikten sonra turumuz Türkiye'de başka bir örneği olmayan ve toplu halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek ermeni köyü olan Vakıflı köyünü ziyareti ile devam ediyor. Vakıflı köyünden sonra Kel dağ ve Türkiye'nin en uzun 2. sahili olan Samandağ Dünya'nın 8. harikası olarak bilinen Vespasianus-Titus tünelini geziyoruz. Yaklaşık gidiş dönüşün 1 saat olduğu yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, Beşikli Mağara'yı görüyoruz. Hemen sonrasında Kur-an'ı Kerim'de Kehf suresinde 60-82. ayetler arasında konu edilen H.Z. Musa ile Hz. Hızır'ın tanışmış olduğuna inanılan Hızır türbesini ziyaret ediyoruz. Hz. Hızır türbesini ziyaret ettikten sonra Otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği için Serbest zaman.

3.Gün: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltının ardından İskenderun’a gidiyoruz. Sahilde yürüyüş yapıyoruz. Payas da bulunan Sokullu mehmet paşa hanında kahve molası veriyoruz. Apollon'un Daphne için döktüğü gözyaşlarıyla yeşeren Antik adıyla Daphne olarak bilinen Harbiye'yi ve Harbiye şelalerini ziyaret ediyoruz. Harbiye şelalelerinde küçük bir yürüyüş yapıp biraz dinlenmek için çay kahve molası veriyoruz. Ardından Adana Havalimanına gidiyoruz. Saat 20:15 uçağıyla İzmir’e uçuyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımızla Balıkesir’e ve Bandırma’ya dönüş yapıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Otellerde 2 Gece Konaklama                                                                            
 • 2 Gün Otelde Sabah kahvaltısı                                                                             
 • 1.gün Akşam Otelde Akşam Yemeği
 • Balıkesir ve Bandırma İzmir Havalimanı Transferi                                               
 • Adana – İzmir Gidiş / Dönüş uçak Bileti
 • Çevre Gezileri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası    

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm Öğle Yemekleri                                                             
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler                                                         
 • 2. ve 3. Gün Akşam Yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

• Gezi süresi 2 gece 3 gün olup, 2 gece otel konaklamalıdır
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerli olup, tek bir çocuk için uygulanabilmektedir. 0-6 Yaş grubu çocuklara otelde yatak verilmeyebilir.
• Turlarımız; otel, otobüs, tur programı,rehber ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez ve bu hizmetlerden herhangi birinin ya da bir kaçının kullanılmaması halinde ücret iadesi söz konusu değildir.
• Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez.
• Haftalık turlarda otobüs içi rotasyon uygulanmaktadır. Böylelikle bütün misafirlerimizin 1 günlüğüne de olsa ön sıralarda oturmaları sağlanmaktadır.
• Karesi Turizm, yoğun dönemlerde, aynı kalite ve standartları korumak ve misafire önceden bildirmek koşuluyla, otel değiştirme hakkını saklı tutar.
• Hava muhalefeti ve diğer doğal afetler sebebiyle gerçekleşmeyen turlardan Karesi Turizm sorumlu değildir.
• Karesi Turizm, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
• Bütün fiyatlara KDV dâhildir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri