İTALYA TURU

SELANİK – YANYA – BARİ – NAPOLİ – POMPEİ – ROMA - FLORANSA 

 VENEDİK - BLED GÖLÜ – LJUBLJANA – ZAGREB BELGRAD –

SOFYA  PLOVDİV

Pompei Antik Kenti & Bologna Farkı İle!   

Pisa ve Vatikan Turu Dahil!!!  

BLED GÖLÜ ve Ljubljana Farkı İle!!!         

4* Otellerde Konaklama Farkı!!!      

Tüm Şehir Vergileri Dahil!!! Sürpriz Ücret Yok!!!        

**EXTRA TUR YOK** 

8 GECE 8 GÜN

1. Gün: BALIKESİR VE BANDIRMA –SELANİK-YANYA-GEMİ

Çanakkale, Keşan yolu üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Sabah saatlerinde, Türk sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Meriç Nehri’ni geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısı’ndaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, Egnatia Odos Otoban yolunu takip ederek Gümülcine’ye ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, kısa ve keyifli bir yolculuk sonrasında Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik’e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk Konsolosluğu’nun da bahçesinde bulunduğu, Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra, Ali Paşa’nın şehri olarak da bilinen Yanya şehrine gidiyoruz. Yanya’da şehir gezimizi yapıyor, Bizans Kalesi, Saat Kulesi, Aslan Paşa Camii, Fethiye Camii, Ali Paşa Sarayı’nı görüyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, İtalya’ya gitmek üzere limana gidiyoruz ve gemi yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme gemide.

2. Gün: BARİ-NAPOLİ-POMPEİ-ROMA

Sabah saatlerinde, Güney İtalya’nın en gelişmiş şehri olan Bari’ye ulaşıyoruz. Bari, ülkenin en dinamik limanlarından da biridir. Sabah kahvaltımızı serbest olarak aldıktan sonra, dünya üzerinde, 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan ve Vezüv Yanardağı’nın getirdiği çamur ve küller altında kalmış, taşlaşmış gibi görünen insanları görebileceğiniz tek şehir olan Pompei Antik Kentini geziyoruz. Sonrasında, İtalya'nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan NAPOLİ‘de alacağımız serbest zamanımızın ardından, Roma’ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. ROMA

3. Gün: ROMA-FLORANSA

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıp Roma şehir turumuza başlıyoruz. Colosseum, Venezia Meydanı, Pantheon, Navona Meydanı ve İspanyol Merdivenleri, gezeceğimiz yerler arasında. Aşk Çeşmesi'ni de unutmuyoruz. Aşk Çeşmesi’nde dileklerimizi tuttuktan sonra, Hristiyanlığın merkezi olan Vatikan, St. Pietro Kilisesi'ni geziyoruz. Daha sonra zevkli bir yolculuğun ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Akşam konaklama otelimizde. FLORANSA /Montecatini

4. Gün: FLORANSA-BOLOGNA-VENEDİK

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, caddelerinde, önünüze serilen heykelleriyle açık hava müzesi durumundaki Floransa'da, zamanın içinden çıkıp gelen katedralleri, meydanları arasında, Rönesans'ın merkezinde şehir turu yapıyoruz. Duomo Katedrali ve Vaftizahne’si, Santa Croce Kilisesi, Piazza Della Signoria, Palazzo Vecchio, Uffuzi Galesileri, Ponte Vecchio, Piazza Della Republica görülecek yerler arasında. Alışveriş için serbest zamanın ardından Pisa’ya gidiyoruz. Yer çekimine meydan okuyan Pisa Kulesi’ni ve Duomo Katedrali’ni gezip gördükten sonra Bologna’ya hareket ediyoruz. Bologna şehir turumuzda, Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Bologna şehir turumuzu yaptıktan sonra Venedik’e gitmek üzere yola çıkıyoruz ve akşam saatlerinde Venedik’e ulaşıyoruz. Venedik’e ulaşınca otelimize gidiyor ve yerleşip dinleniyoruz. Konaklama Venedik’te. VENEDİK / Padova veya Treviso Bölgesi

5. Gün: VENEDİK-BLED GÖLÜ-LJUBLJANA-ZAGREB

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, yüzyıllardır suların üzerinde yaşayan şehri keşfe çıkıyoruz. Bu keşiflerin içinde, Büyük Kanal ve San Marko Turu da var. Aman kanallar arasında gondollara dalıp kaybolmayın. Tövbe Köprüsü, Dükler Sarayı, San Marko Meydanı ve Bazilikası, Çan Kulesi ve Saat Kulesi, Rialto Köprüsü de görülecek yerler arasında. Keyifle turumuzu tamaladıktan sonra, Slovenya’nın incisi Bled Gölü’ne hareket ediyoruz. Burası, Slav halkının Avrupa’da ilk yerleştiği yerlerden biri, nitekim M.Ö. 800 yılına dek uzanan bir geçmişi bulunuyor. Gölün ortasında bulunan Assumption of Mary Pilgrimage Kilisesi, Avrupa’daki en eski ibadethanelerden biri sayılıyor. Bled aynı zamanda doğa yürüyüşleri, harika manzaralar ve farklı outdoor sporları gibi pek çok aktiviteyi de bünyesinde barındıran bir yer. Bled gezimizi tamamladıktan sonra, merkezine kadar uzanan yeşil alanlarının güzelliği ve çevre dostu yapısı sayesinde “2016 Avrupa Yeşil Başkenti” seçilen Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya gidiyoruz. Ljubljana kentinin ana meydanı, 15. yüzyılda depremde yok oldu. Daha sonra barok tarzında yeniden modellenen meydanda, Souvan Evi, Şehir Sanat Müzesi ve Belediye binası da bulunmaktadır. Üçlü Köprü (Tromostovje, Triple Bridge) ise, kentin modern kısmı ile Preseren Meydanı’nı birbirine bağlayan bir yapı. Gezimizi tamamladıktan sonra Zagreb’e gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Zagreb’de.

6. Gün: ZAGREB-BELGRAD

Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra, Zagreb’de panaromik şehir turumuzu yapıyor ve Belgrad’a gidiyoruz. Canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in, uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Konaklama Belgrad’da.

7. Gün: BELGRAD-SOFYA

Sabah Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu sürede pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor.St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. SOFYA

8. Gün: SOFYA – PLOVDİV -  BALIKESİR VE BANDIRMA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden Plovdiv’e yolculuk ediyoruz ve panoramik şehir turu yapıyoruz. Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri olan Plovdiv’in diğer adı Filibe‘dir. Bizans ve Osmanlı Devletlerinin bıraktığı izleri rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir turunda görüyoruz. Şehrin başlıca tarihi eserleri Aya Konstantin Kilisesi, Aya Nadelya Kilisesi, Cuma Camii, Balabanov Evi ve Eski Filipe’nin kurulduğu Nöbettepe göreceğimiz yerler arasında. Şehir Turu sonrası yemek için serbest zamanımız oluyor Daha sonrasında PLOVDİV-HASKOVO karayolunu takip ederek ülkemize geri dönüş için yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası akşam saatlerinde Balıkesir’e ve Bandırma’ya varıyoruz.

İtalya’yı Görmeyen Kalmasın!

NOT: İTALYA TURUMUZDA SABİT KOLTUK NUMARASI VERİLEREK SATIŞ YAPILACAKTIR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüsle ulaşım
 • 6 Gece 4* Otelde konaklama, 1 Gece Gemide geceleme
 • Yunanistan-İtalya gemi geçişi (1)
 • Otellerde alınan Sabah kahvaltıları (6)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Turlar ve Geziler
 • Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Şehir vergileri ve giriş (Check Point) ücretleri
 • Vapuretto ücreti
 • Liman vergileri
 • Otobüsteki İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Zorunlu sigorta ücreti 70 yaş üstü farkı (15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
 • Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
 • Gemide alınan sabah kahvaltısı
 • Gondol Turu (25 Euro)
 • Kabin Konaklama

Tur Hareket Detayları

Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

*Gemide Kabin talebi, isteğe bağlı olup, yer müsaitliği var ise mümkündür. Kabin talebinizi önceden bildirmenizi rica ederiz.

*Bu turumuzda otobüste 3 defa çay ve kahve servisi yapılacaktır.

Oteller:

*Floransa’da konaklama Montecatini’de olacaktır.

*Venedik’te konaklama Padova veya Treviso Bölgesinde olacaktır.

 

YURT DIŞI TURLARI ÖNEMLİ SEYAHAT NOTLARI

1- Karesi Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2-Karesi Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4-Karesi Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Karesi Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Karesi Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Karesi Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Karesi Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Karesi Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Karesi Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait Paralar bulundurunuz.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri