YUNANİSTAN – BULGARİSTAN 

ROMANYA

5 GECE OTEL KONAKLAMALI

1. GÜN  /  BALIKESİR -ÇANAKKALE-İPSALA    

Saat 21:00 da Balıkesir’den hareket. Özel otobüsümüzle yolculuğumuza devam ediyoruz. Çanakkale, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan‘a giriyoruz.

2. GÜN  /   GÜMÜLCİNE-SELANİK -KAVALA -İSKEÇE    

Gümülcine de Sabah kahvaltımızı aldıkdan sonra Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik’i gezmeye başlıyoruz.  Osmanlı Hükümet Konağı, Atatürk’ün Evi, Aristoteles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender Heykeli, Aristoteles  Meydanı, Eski Selanik, “Ana Poli” göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun bitiminde, Kavala‘ya hareket ediyoruz. Kavala ’da göreceğimiz Su kemerleri, Liman, 19 yy Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri sonunda İşkeçe’ye geçiyoruz buradaki otelimize yerleşme ve konaklama.

3. GÜN / PLOVDIV – SOFYA

Sabah kahvaltısının ardından, Plovdiv’e(Filibe) hareket ediyoruz. Burada yapacağımız şehir turunda, Osmanlı’dan kalan Çifte Hamam, Sultan Murat tarafından yaptırılan Balkanlar’daki en eski cami, Muradiye Camii(Cuma Camii), şehre adını veren Philipopolis şehrinin Stadyumu, Eski Türk Mahallesi, Roma Tiyatrosu görülebilir. Plovdıv turumuzun bitimiz Sofya’ya hareket ediyoruz. Konaklama Sofya’da otelimizde.

4.GÜN / SOFYA-ŞUMNU-RUSÇUK-BÜKREŞ

Sabah kahvaltısının ardında, Panoramik turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksandr Nevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ne bakış ve Aya Nedelya Kilisesi’nin görülmesi. Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyareti sonrası Türk nüfusuna sahip Razgrad ve Şumnu Şehirleri üzerinden Rusçuk Sınır Kapısı’na ulaşıp, Romanya’ya geçiyoruz. Bükreş’in en büyük parkı olan Herastrau Park’ta vereceğimiz serbest zamanda bu muhteşem parkı gezebilir, öğle yemeği yiyebilirsiniz. Öğleden sonra, şehir turumuzu yapıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Özgürlük Anıtı panoramik olarak görülecek yerlerdir. Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimizle, lobide buluşma ve akşam yemeği için restorana transfer. Yemek ve müziği bir arada bulacağımız keyifli saatlerin ardından otelimize dönüş ve geceleme BÜKREŞ’te otelimizde.

5.GÜN / BÜKREŞ-PRAHOVA VADİSİ ve DRAKULA ŞATOSU TURU

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Prahova Vadisi ve Şatolar Turu için hareket ediyoruz. Karpat Dağları’nda bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles Kalesi’ni de ziyaret edeceğiz. Daha sonra Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, rivayete göre Vampir Drakula’nun evidir. Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Efsanelerin gerçek olup olmadığına kaleyi gezerken birlikte karar verelim. Turumuzun ardından Bükreş’e dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimizle, lobide buluşma ve akşam yemeği için restorana transfer. Yemek, müzik ve dansı bir arada bulacağımız keyifli saatlerin ardından otelimize dönüş ve geceleme BÜKREŞ’te otelimizde.

6.GÜN / VARNA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Varna’ya ulaşıp, öncelikle öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra, panoramik şehir turumuzda; Varna Katedrali, Tiyatro Binası, Sahil Parkı, Botanik Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

7.GÜN / BURGAZ-NEŞEBAR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Burgaz’a ulaşıyoruz. Tarihi Tren Garı’nda aracımızdan inip, sevimli cafe ve dükkanları barındıran Alexandrovska Bulvarı’nda  molası veriyoruz. Kahvelerimizi yudumladıktan sonra, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, Nessebar’a hareket. Karadeniz kıyısında yer alan 3000 yıldan yaşlı Nesebar Yarım Adası’na ulaşmamızın ardından, eskiden yel değirmenleriyle ün yapmış adamıza girişte, tarihi değirmenimiz bizleri karşılayacak ve eski Şehir Surlarının olduğu noktadan itibaren, Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi (İ.S.6 y.y), St. Stephan Yeni Metropolitan Kilisesi (İ.S 11 y.y) ve Pantokrator Kilisesi (13-14.y.y) adanın tarihi dokusunu oluşturmaktadır. Ayrıca 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda, meşhur dondurmalarından tadabiliriz. Hamzabeyli Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrük, pasaport işlemlerinden ve free-shop alışverişi için serbest zamanın ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Daha sonra Çanakkale üzerinden uygun molalarla geç saatlerde Balıkesir’e ulaşıyoruz.

*GEZİLECEK YERLER AYNI KALMAK ŞARTIYLA KONAKLAMA YERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR.   

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Otellerde 5 Gece konaklama

• Safir ya da Mercedes marka Lüks Otobüsler İle Ulaşım

• Çevre Gezileri                                                                                           

• Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti.                                                       

• Karesi Turizm Otobüs içi İkramları

• Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri

• Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

• Tüm Özel Harcamalar

• Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar                

• Ören Yeri Giriş Ücretleri                                                           

• Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 euro)                        

•Vize ücreti 120 euro

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  21 Mayıs
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  21.05.2018 3* ve 4* Oteller325.00 €- 325.00 €--Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri